Nesikeičiantys rinktinės tikslai ir tikėjimas: Maksvytis žada Domui kamuolį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Patricijos Adamovič/BNS nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko Palangoje, kur pradės pasirengimą olimpinės atrankos turnyrui Puerto Rike.

Išsipildė nedėkingas, tačiau sunkiai išvengiamas scenarijus ir kontrakto neturintis Jonas Valančiūnas priėmė sprendimą olimpinę atranką praleisti.

Lietuvos krepšinio federacijos vadovo Mindaugo Balčiūno teigimu, buvo vienintelė sąlyga, kurios nėra įmanoma išpildyti – pirmosiomis liepos mėnesio dienomis, kai jau NBA komandos galės rašytis sutartis, Jonas turi būti sveikas.

Valančiūnas atskleidė, kad ketina ir toliau treniruotis su ja komanda bei ją palaikyti ir negailėti patarimų. Nei karto rinktinei atstovauti karjeroje neatsisakęs krepšininkas tikisi, kad krepšinio sirgaliai supras šį jo sprendimą.

„Gaila. Tokia situacija mano gyvenime nutiko pirmą kartą. Negaliu būti žaidėjas. Esu su rinktine savo dvasia, savo patarimais. Būsiu kartu, treniruosiuosi, ruošiuosi. Tikrai tikiu, kad ruošiuosi Paryžiui, Prancūzijai, olimpiadai. Palaikysiu viskuo, kuo galiu. Tikiuosi Lietuva mane supras. O Paryžiuje darysime, ką darysime.“

Komandos vyriausias treneris Kazys Maksvytis kandidatų sąrašą papildė Valdo Kariniausko ir Motiejaus Krivo pavardėmis. Treneris paaiškino savo sprendimą ir išsiplėtė apie pokyčius, kuriuos padiktavo Valančiūno ir Augusto Marčiulionio situacijos.

„Kažkiek ruošėmės šitam planui B, jeigu Jono nebūtų. Pakeitėme sąrašą kitais kandidatais. Kas liečia vidurio puolėjus, dėl sveikatos ar asmeninių priežasčių atsisakė atvykti Birutis, Echodas, Gebenas. Tada nusprendėme įtraukti į šį etapą savo perspektyvų žaidėją Motiejų Krivą, kuris duos naudos treiniruotėse. Jeigu reikės, prisijungs ir kitame etape.

Kažkiek mūsų planus pakoregavo Augusto Marčiulionio trauma. Vietoje jo ieškojome įžaidėjo. Buvo minčių kviesti ir combo gynėjus. Norėjome pakviesti ir Margirį Normantą, ir Dovį Giedraitį, bet jie dėl traumų negali prisijungti prie mūsų. Nusprendėme į šitą poziciją paimti tikrą įžaidėją Vaidą Kariniauską, kuris mums padės ir gal net konkuruos dėl vietos rinktinėse.

Buvo ir Kristupo Žemaičio pavardė. Taip pat iš pirmojo etapo – Laurynas Bieliauskas, Ignas Sargiūnas. Stengėmės paimti patyrusį žaidėją, jei kažkas gautų traumą, kad būtų pasiruošęs vadovauti komandai.

Mūsų tikslai nesikeičia. Važiuojame patekti į olimpiadą ir to savo tikslo sieksim.“

Maksvytis paminėjo, kad Marius Grigonis ir Donatas Motiejūnas dėl užsitęsusių sezonų prie komandos prisijungs kiek vėliau bei atskleidė, kad keisis žaidimo braižas.

„Kiekvieni metai skirtingi. Branduolys panašus, bet skiriasi žaidėjai. Naujas sezonas. Mums, treneriams yra šiek tiek lengviau. Įgaunam patirties, susižaidžiam. Gal ir žaidėjam lengviau prie mūsų priprasti. Esame labiau subrendę, labiau pasiruošę.

Šiuo metu dar neturime dviejų žaidėjų. Rytoj atvyksta Donatas Motiejūnas, poryt – Marius Grigonis. Domas tik nuo rytojaus gali oficialiai pradėti sportuoti su rinktine. Vieni turėjo daugiau laiko, kiti mažiau. Tai bus iššūkis. Vieniems labiau reikės atsistatymo treniruočių, kitiems reikės įėjimo į formą. Reikės suskirstyti į grupes, o po keleto dienų jau dirbsime kartu.

Nežinau, ar Domas spėjo peržiūrėti playbook’ą, kurį jam atsiuntėme. Stengsimės, kad daugiau sprendimų priiminėtų ir kamuolys daugiau būtų pas lyderius. Paimsime kelis derinius ir iš jo komandos, Domas daugiau turės kamuolį. Braižas kažkiek keisis. Galų gale, turime patirtį. Dviejų metų patirtis mūsų trenerių štabui padės.“

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir Domantas Sabonis, kuris išreiškė tikėjimą rinktinės galimybėmis bei trumpai pakomentavo savo asmeniškai įspūdingą sezoną NBA.

„Esu patenkintas, kad esu čia su visais. Šiandien pradėsime darbus. Tikslas – patekti į olimpiadą. Gaila, norėtųsi, kad būtų Jonas. Bet visi puikiai suprantame situaciją. Tikslas yra laimėti, tada sulauksime jo ir bus pilna sudėtis olimpiadoje.

Antri metai su komanda. Jau pernai rodėme gerą žaidimą. Pridėjome daug dalykų. Bandžiau kiekvienose rungtynėse būti kuo geresnis. Bet nepavyko patekti į play off’us, tikslai buvo didesni. Bandysime kitais metais.“

Taip pat Sabonis džiaugėsi atgautu 11 numeriu, kuris buvo „išleistas į atsargą“ Sakramento komandoje.

„Man tai reiškia daug. Tai mūsų šeimos numeris. Man su „Kings“ dar liko 4 metai. O gal ir baigsiu ten. Smagu turėti savo numerį. Gal dabar laimėsime. Visa komanda yra patenkinta, kad taip viskas pavyko.“

Valančiūnas svarstė, kas galėtų užimti komandos kapitono pareigas Puerto Rike bei nedetalizavo kuria linkme vyksta pokalbiai dėl naujos sutarties.

„Turime patyrusių žaidėjų. Mindaugas Kuzminskas, tas pats Eimantas Bendžius, kuris buvo rezervinės rinktinės kapitonas. Yra protingų vyrukų komandoje, nebus sunku.

Aš padariau savo darbą sezono metu. Dabar dirba agentai, vyksta derybos, pokalbiai su klubais. Nekomentuosiu, neišskirsiu kažko, bet tas vyksta. Dabar yra pats darbymetis. Pats įkarštis tų kalbų. Viską sužinosime liepos mėnesį.“

„Visada galima padaryti kažką geriau, užlipti kažkur aukščiau, daugiau laimėt. Visada bus tik viena komanda, kuri padarė viską. Likusios 29-ios bus galėjusios kažką daugiau padaryti. Mes irgi ten pat,“ – JV įvertino savo sezoną Naujojo Orleano komandoje.

Paklaustas, ar nebus sunku rinktinės žaidimą stebėti prie ekranų, Jonas šmaikštavo, kad gali būti naudingas ir ant atsarginių suolelio.

„Gal neteks prie ekranų. Priims gal treneris kur antroj eilėj. Surašyčiau baudas ar dar kaip nors padėčiau. Sunku, tikrai sunku. Sprendimas nebuvo lengvas. Nebuvo, kad atsikėliau vieną dieną ir sugalvojau. Buvo įvairiausių pokalbių ir minčių. Tikiuosi, kad viskas bus gerai, tikslai išsipildys. Sirgsiu, padėsiu, dalyvausiu treniruotėse. Aš neišnyksiu, būsiu su komanda. Būsiu dvasinis palaikytojas. Kartu ruošiuosi, nes tikiu, kad planas išsipildys ir važiuosime į Paryžių.“

Atnaujintas rinktinės kandidatų sąrašas:

Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis, Vaidas Kariniauskas, Tomas Dimša, Deivydas Sirvydis, Rokas Giedraitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Tadas Sedekerskis, Ąžuolas Tubelis, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas ir Motiejus Krivas.

Pasidalinti