Planą B vasarai turintis Jokubaitis – apie sutartį su „Barca“ ir potencialų grįžimą į „Žalgirį“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Rokas Jokubaitis (FIBA nuotr.)

Kartu su Lietuvos krepšinio rinktine į Palangą atvykęs Rokas Jokubaitis prabilo apie savo ateitį „Barcelona“ klube bei planą B, jeigu rinktinei nepavyktų iškovoti kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Jokubaitis prie Kazio Maksvyčio kariaunos prisijungė po ne itin sėkmingo sezono su „Barcelona“. Katalonams pirmą kartą po trejų metų nepavyko patekti į Eurolygos finalo ketvertą, o Ispanijos čempionate Rogerio Grimau kariauna krito pusfinalyje.

Nekokie metai buvo ir pačiam Jokubaičiui, pusfinalio serijoje su „Real“ žaidusiam tik 4 minutes. Labiausiai lietuvio minutės susitraukė į „Barcą“ sugrįžus NBA veteranui Ricky Rubio.

„Ne paslaptis, kad sezonas man nebuvo pats geriausias, komandai – taip pat. Sakyčiau, kad gavosi nusivylimų sezonas, bet dabar bus daugiau motyvacijos atsigriebti rinktinėje.“

Visgi 24-erių įžaidėjas neatmeta galimybės likti „Barcelona“ ekipoje, tačiau daug kas priklausys nuo laukiančio pokalbio su naujuoju katalonų strategu Joanu Penarroya.

„Turiu garantuotą kontraktą. Matysime, kaip viskas rutuliosis, bet dabar esu „Barcos“ žaidėjas. Yra to susidomėjimo (iš kitų Europos komandų), bet dabar nelabai noriu apie tai šnekėti. Pirmiausia reikia pakalbėti su nauju treneriu ir vadovais.“

– Ar jaučiatės pasiruošęs fiziškai rinktinės vasarai?

– Šiaip turėjau nemažai laiko. Sezono pabaiga buvo neįprasta, birželio pradžioje, kai dažniausiai viskas baigdavosi birželio viduryje. Kažkiek keista, bet buvo laiko pailsėti. Per daug poilsio turėti negalėjau, nes lieka nedaug laiko iki atrankos, todėl praeitą savaitę kažkiek sportavau ir palaikiau formą.

– Ar naujas treneris Joanas Penarroya dar neskambino?

– Skambins kitą savaitę. Bus įdomu pakalbėti apie visą situaciją.

– O pats ar norėtumėt likti?

– Dabar nežinau. Norėčiau likti, bet nežinau, kokia bus žaidėjų rotacija. Matėme per pastarąsias dienas tuos neoficialius Mario Hezonja ir Kevino Punterio pasirašymus. Jau pats nelabai suprantu, kiek turime žaidėjų. Kai bus kažkas oficialaus, bus įdomu. Man reikia pakalbėti su treneriu, manau, kad agentas irgi bendrauja su vadovais. Tikiuosi jau kitą savaitę turėti daugiau aiškumo.

– Rinktinės tikslas, žinoma, yra olimpiada. Bet jeigu nepavyktų į ją patekti, planas B būtų NBA Vasaros lyga?

– Taip, faktas. Apie tą planą B norisi galvoti mažiausiai, bet tada važiuočiau į Vasaros lygą ir bandyčiau užsikabinti ten. Bet dabar visos mintys yra apie patekimą į Paryžių.

– Prieš atrankos turnyrą turėsite tik du kontrolinius mačus. Nesinorėtų, kad tas pasiruošimas būtų ilgesnis?

– Nežinau. Dabar visi bus formoje, nes nebuvo daug laiko poilsiauti. Tokie greiti etapai – pasiruošimas, atranka ir, jei patenkam, olimpiada – man tinka ir patinka, nes viskas vyks greitai.

– „Žalgiris“ šį sezoną liko be LKL titulo. Kiek pačiam apmaudu dėl tokio buvusios komandos pasirodymo?

– Norėjau tų penktų rungtynių, bet „Rytas“ tikrai gerai žaidė šioje serijoje. Kai išėjau, „Žalgiris“ dukart liko be titulo. Toks visai keistas dalykas, bet Lietuvos krepšiniui tai tik į naudą. „Rytas“ dėl savo pakilimo ir fanų bazės nusipelnė to titulo.

– Tai galbūt laikas sugrįžti į „Žalgirį“?

– Matysime (šypsosi). Kol kas nieko negaliu pasakyti.

– Ar sezono metu jautėte dėmesį iš „Knicks“ skautų?

– Kiekvieną sezoną atvažiuoja jų skautai, pabendraujame su jais, bet situacija nesikeičia: jie mane nori matyti Vasaros lygoje ir labiau pačiupinėti ten. Jų pagrindinis treneris irgi turi tokį prioritetą. Jam asistentai rodo medžiagą iš Eurolygos, bet jam pačiam yra geriausia pamatyti žaidėjus savo akimis. Šią vasarą gal pavyks ten sužaisti.

– Galbūt jau kažką žinote apie kitų Europos klubų susidomėjimą?

– Yra to susidomėjimo, bet dabar nelabai noriu apie tai šnekėti. Pirmiausia reikia pakalbėti su nauju treneriu ir vadovais.

Pasidalinti