Dėl Sabonio nuraminęs Maksvytis – apie dvyliktuką ir natūralizaciją

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Olimpinės atrankos turnyrui besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose iš dviejų kontrolinių rungtynių susitvarkė su Slovėnijos komanda.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po mačo patvirtino, kad jau apsisprendė dėl galutinio rinktinės dvyliktuko – už darbą padėkota Rokui Giedraičiui, Eimantui Bendžiui, Vaidui Kariniauskui ir Motiejui Krivui.

Iš visos ketveriukės sekmadienį prieš slovėnus žaidė tik Bendžius.

„Pradėjome rungtynes gerai ir pirmą pusę gerai kontroliavom. Pralaimėjome tiek trečią, tiek ketvirtą kėlinį. Reikia paminėti atkarpą, kai iššvaistėme 9-10 taškų ketvirto kėlinuko pradžioje.

Kokybės kažkiek trūko, bet tai natūralu – pirmos rungtynės. Buvo gera energija, atsikovojome net 20 kamuolių po jų krepšiu. Kaip pirmoms rungtynėms gerai. Išbandėme visus, ką norėjome, pasiekėme pergalę. Darysime išvadas ir žaisime toliau.“

– Matėme eksperimentinių penketukų, kartais visai be aukštaūgių, su Tadu Sedekerskiu penktoje pozicijoje. Kokį įspūdį paliko tas penketas?

– Kažkiek dirbtinai susidarė ta situacija, nes nebuvo Domo. Ėjome į rungtynes su dviem natūraliais aukštaūgiais, kurie žaisti penktoje pozicijoje. Nusprendėme tą situaciją išnaudoti. Jis tip kartais žaisdavo klube. Tada mes keisdavomės ginamaisiais. Manau visai pavyko šitas eksperimentas. Turėsime opcijų, jei norėsime keistis ginamaisiais, ar paspausti varžovus.

– Ar toks penketas gali būti naudingas prieš galingų aukštaūgių neturinčias Italijos ir Puerto Riko rinktines?

– Italai ir Puerto Rikas gal ir neturi, bet ar matėte Dramblio Kaulo Kranto rinktinės priekinę liniją? Visokių komandų bus ir bus turime būti pasiruošę. Tiek su tipiniais aukštaūgiais, tiek su mobiliais.

– Marius Grigonis metė daug metimų, kaip vertinate jo žaidimą?

– Mėgaujasi, daugiau kamuolį čiupinėja. Kažkiek net sunku išsiskirti su kamuoliu, bet mes visi norėsime, kad svarbiais momentais kamuolys būtų jo rankose.

– Kokie likę klaustukai dėl galutinio dvyliktuko?

– Mes į Slovėniją vešimės 12 žaidėjų. Labai gaila, man kaip treneriui atėjo tas sunkusis darbas. Turiu padėkoti keturiems žaidėjams – Vaidui Kariniauskui, Motiejui Krivui, Rokui Giedraičiui ir Eimantui Bendžiui. Likę 12 važiuos tiek į Slovėniją , tiek į Puerto Riką.

– Ar keičiasi federacijos pozicija dėl natūralizuoto krepšininko?

– Kiek žinau, federacijos pozicija nesikeičia. Aš saviškę esu pasakęs. Manau, kad jei yra tokios taisyklės, galėtume taikytis prie taisyklių. Federacija yra linkusi išlaikyti lietuviškumą.

– Ar Sabonis vyks į Slovėniją?

– Taip. Nuo rytojaus prisijungs prie mūsų.

– Nedaug klausimų kyla dėl Kariniausko, Krivo ir Bendžiaus. Kodėl atsisakėte Roko Giedraičio?

– Šita pozicija yra gana perpildyta. Tiek Edgaras Ulanovas, Tiek Arnas Butkevičius. Praktiškai ir Sirvydis su Grigoniu gali žaisti trečioje pozicijoje. Neveši visų lengvų kraštų, tad mes nusprendėme pasirinkti šiuos žaidėjus. Buvo kažkiek neramu dėl Arno, kokios jis formos grįš. Nebuvo lengvas sprendimas, bet mums reikėjo jį padaryti.

– Kiek keičia planus Domo nebuvimas vienose iš dviejų draugiškų rungtynių?

– Baimės nėra. Toks gyvenimas. Tempas didėja, treniruočių ciklai trumpėja. Teko kažkiek keisti. Tikėjomės, kad jis spės grįžti iki šiandienos rungtynių, bet negrįžo. Išsibandėme kitus variantus. Jis pilnai dalyvavo treniruotėse. Turėsime kontrolines dar vienas rungtynes, tada 3-4 dienų treniruočių ciklą Puerto Rike. Užteks laiko priprasti vieniems prie kitų.

– Ko pavyko pasiekti šiandienos rungtynėse?

– Pasibandėme savo sistemas, keitimą ginamaisiais, pasyvesnę gynybą. Pasibandėme skirtingus penketus. Ir sunkesnį – su DMo ir Ąžuolu ir lengvesnį. Gavome tam tikros informacijos, bet iš vienų rungtynių didelių išvadų daryti nereikia. Reaguosime ir bandysime gerinti savo žaidimą. Tai tik pradžia.

– Ar nesinorėjo, kad teisėjai būtų leidę kiečiau pasigrumti?

– Nemanau, kad reikėtų šiandien apie teisėjavimą kalbėti, Žaisime rungtynes išvykoje ir bus sudėtingiau. Buvo smagios rungtynės.

– Kur per metus patobulėjo Ąžuolas Tubelis?

– Priprato prie europietiško krepšinio. Jo privalumas yra tas, kad gali žaisti per kelias pozicijas. Nieko naujo, labai talentingas žaidėjas, turi daug opcijų puolime. Teikia stabilumo šiek tiek gynyboje. Reikia džiaugtis, kad turime tokius talentus.

Birželio 25 dieną, antradienį komandos dar kartą susigrums Slovėnijoje.

Pasidalinti