Grigonis – apie PAO virsmą į superklubą ir lyderio vaidmenį rinktinėje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Marius Grigonis (LTU Basketball nuotr.)

Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinę į pergalę vedęs Marius Grigonis pagarsino kvietimą Donatui Motiejūnui prisijungti prie Atėnų „Panathinaikos“ ir įvertino talentinguosius rinktinės narius Ąžuolą Tubelį bei Deividą Sirvydį.

Sekmadienį lietuviai Vilniaus „Twinsbet“ arenoje slovėnus nugalėjo 92:86, o po metų į rinktinę grįžęs Grigonis su 17 taškų buvo rezultatyviausias komandoje.

„Smagu sugrįžti į rinktinę, pasimatyti su visais. Smagu čia atvykti po viso sezono. Žiūrėsime, kaip seksis toliau“, – kalbėjo Grigonis.

Su Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygos čempionu tapusio Grigonio ir Lietuvos rinktinės antradienį laukia dar vienas mačas su slovėnais. Vėliau 30-metis gynėjas su kitais vienuolika rinktinės žaidėjų kelsis į Veneciją, o į Puerto Riką kelsis iš Madrido.

Grigoniui viena didžiausių atsakomybių kris ir olimpiniame atrankos etape, kur dėl patekimo į Paryžiaus olimpiadą greičiausiai teks pakovoti su Italijos krepšininkais arba talento nestokojančiais šeimininkais.

„Norėtųsi dabar pliaže Graikijoje pagulėti, bet nėra ko guostis. Sezonas buvo ilgas ir su daug svyravimų, pabaigoje buvo daug euforijos. Sunkoka pereiti iš vieno gyvenimo į kitą, į visai kitą sistemą. Bet eini, žaidi ir bandai daryti tai, ką moki geriausiai“, – Grigonis.

– Abi komandos prametė pirmus 10 metimų. Kas lėmė tokį slogų startą?

– Normalu. Aš apskritai turėjau tik tris treniruotes. Natūralu. Būna visokių pradžių, visokių pabaigų, krepšinis svyruoja į viršų ir apačią. Nematau dabar problemos.

– Rinktinėje jūsų vaidmuo ir minutės bus didesnės nei buvo Eurolygos atkrintamosiose. Ar bus sunku persigrupuoti?

– Man jau 30 metų. Kaip bebūtų, kažkiek jau turiu tos patirties. „Panathinaikos“ komandoje mano rolė viena, mūsų rinktinėje žaidimo lygis yra šiek tiek kitoks, ypač gynėjų grandyje. Čia treneris duoda daugiau mesti, tad reikia mesti.

– Donatas Motiejūnas vakar pokštavo apie jūsų kvietimą prisijungti prie „Panathinaikos“. Gal galite pagarsinti, ką konkrečiai jam sakėte?

– Aš jam pasakiau, kokia yra situacija. Nežinau, ar jam kažką siūlo, ar ne. Turbūt nėra žodžių apibūdinti visai PAO atmosferai ir energijai. Gyvenimas Graikijoje su tokiais fanais… Reikia tai patirti, nes nėra kaip nupasakoti. Jis jau amžiuje ir puikiai supranta, kokių patirčių jam reikia.

– Ar jau spėjote pasveikinti Lorenzo Browną su prisijungimu prie PAO?

– Oficialių žinių dar nėra (juokiasi). Bus įdomu, į treniruotes turbūt reikės atsinešti daugiau kamuolių. Smagu, kad „Panathinaikos“ juda į viršų, darosi savotiškas superklubas. Dabar dar renovuos areną, tad tikrai būsime viršuje.

– Kokį įspūdį palieka jaunieji Ąžuolas Tubelis ir Deividas Sirvydis?

– Apie krepšinį nelabai ką galiu pasakyti. Reikia žiūrėti daugiau rungtynių. Mačiau kelis Sirvydžio mačus Europos taurėje, Tubelio išvis nemačiau. Normalūs vyrai, Tubelis gal truputį ramesnis, Sirvydis šneka kažkiek daugiau. Vėliau apie krepšinį galėsiu papasakoti plačiau.

– Kaip atrodo Mindaugas Kuzminskas su kapitono antpečiais?

– Nesuprantu, kodėl jį paskyrė kapitonu (juokiasi). Aš nedalyvavau šiame procese. Jis irgi jau patyręs, praėjęs keletą kartų. Kapitono statusas, manau, kažkiek nyksta, bet jis yra vyriausias. Klausome jo.

Pasidalinti