Taškų lenktynes Belgrade laimėjusi PAO grąžino seriją į Atėnus

Eurolygos nuotr.

Atėnų „Panathinaikos“ itin atkakliose rungtynėse palaužė Tel Avivo „Maccabi“ ir serijos likimą nukėlė į lemiamą penktą dvikovą, kuri kitą savaitę įvyks Atėnuose.

Sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidusi Mariaus Grigonio komanda Belgrade 95:88 palaužė „Maccabi“ ekipą ir išplėšė lemiamas rungtynes.

Ergino Atamano auklėtiniai itin sėkmingai pradėjo rungtynes ir per kiek daugiau nei pusę kėlinio buvo įmetę 20 taškų ir susikūrę 8 taškų pranašumą. Vis tik dar pirmajame ketvirtyje, dėka taiklių tritaškių, „Maccabi“ ne tik prisivijo, bet ir palenkė varžovus – 29:26.

Antrajame ketvirtyje kojos skausmą pajuto ir rungtynių tęsti nebegalėjo Wade’as Baldwinas, kuris ant parketo spėjo praleisti 7 su puse minutės ir surinkti 3 taškus bei 3 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvią pirmą rungtynių pusę minimaliai laimėjo nominalūs šeimininkai – 50:49. Abi komandos itin taikliai realizavo dvitaškius. „Maccabi“ žaidėjai pataikė 14 metimų iš 20 (70 proc.), o PAO krepšininkai – 16 iš 21 (76,2 proc.).

Svečius iki pertraukos rungtynėse laikė Kendrickas Nunnas, pataikęs visus 4 dvitaškius, 2 tolimus metimus iš 4 ir viso suvertęs 16 taškų.

Trečiasis ketvirtis vyko taškas į tašką, tačiau jį sėkmingiau užbaigė Atėnų komandos krepšininkai – Sloukas ir Mitoglou surinko po 3 taškus ir PAO atitrūko – 68:74.

Lemiamą kėlinuką sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir po Lorenzo Browno taškų su ketvirta Nunno pražanga išsiveržė į priekį – 76:74.

Izraelio komandai pabėgti neleido Nunnas, surinkęs 5 taškus paeiliui ir įpusėjus paskutiniam ketvirčiui sumažino PAO atsilikimą iki 3 taškų – 86:83.

Likus žaisti 2 mniuntes Kostas Sloukas baudų metimais vėl išvedė graikus į priekį – 88:89. „Panathinaikos“ apsigynė, o Blatto pražangą išprovokavęs Lessortas sumetė abi baudas.

Joshas Nebo nepataikė skuboto metimo, o taiklų dvitaškį likus minutei iš vidutinio nuotolio smeigė Sloukas – 88:93. Likus žaisti 11 sekundžių Lessortas sugrūdo kamuolį į „Maccabi“ krepšį ir uždarė rungtynių nugalėtojų klausimą.

Marius Grigonis ant parketo praleido nepilnas 15 minučių ir surinko 8 taškus (1/1 dvit., 2/5 trit.), atkovotą kamuolį, klaidą ir 5 naudingumo balus.

Lietuvio komandą į pergalę vedė Nunnas – 27 taškai (6/8 dvit., 3/7 trit.), 4 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai. Dar naudingiau žaidė Sloukas – 20 taškų, 8 atkovvoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 32 naudingumo balai. Mathias Lessortas pridėjo 17 taškų, 7 sugriebtus kamuolius ir 26 naudingumo balus. Konstantinos Mitoglou pridėjo 13 taškų.

Tel Avivo komandoje Brownas įmetė 17 taškų ir po 5 kartus atkovojo kamuolį bei asistavo komandos draugams. Po 14 taškų surinko Bonie Colsonas (6 atk. kam.) ir Tamiras Blattas (5 atk. kam., 7 rez. perd.). Nebi pridėjo 12, o Johnas Dibartolomeo – 10 taškų.

PAO krepšininkai pataikė 9 tolimus metimus iš 19 (47,4 proc.), o šeimininkai – 9 iš 34 (26,5 proc.)

Lemiamos rungtynės Atėnuose įvyks gegužės 8 dieną, trečiadienį.