Purlys – apie sodinamą Sumnerį: „Aš tikrai labai nustebau”

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Teodoras Biliūnas/BNS nuotr.

Skambiausias Kauno „Žalgiris“ vidurio sezono pirkinys Edmondas Sumneris kol kas nesulaukia trenerių pasitikėjimo.

Amerikietis Eurolygoje sužaidė 7 mačus, per kuriuos ant parketo vidutiniškai praleido po 11 su puse minutės. Per jam skirtą laiką Sumneris renka po 7,1 taško, o iš toli atakuoja net 60 proc. taiklumu.

Debiutinėse vyr. trenerio Andrea Trincheri rungtynėse su Berlyno ALBA Sumneris susitikimą pradėjo starto penkete ir per 3 minutes smeigė 2 tolimus metimus, bet ir prasižengė 2 kartus. Sėdęs ant suolo amerikietis ant parketo grįžo tik trečio ketvirčio antroje pusėje, o paskutinį kėlinuką praleido ant atsarginių suolelio.

Laidoje „Širdyje žaliai balti“ krepšinio treneris Tomas Purlys teigė nesuprantantis, kodėl vienas potencialių komandos lyderių yra marinuojamas ant atsarginių suolelio.

„Man nesuprantama. Atsiprašau, nesuprantama. Sumneris nėra tas veteranas. Tu Evansą gali išimti ir jam bus vienodai. Jis ant tiek yra pasitikintis savo jėgom, kad tu jį gali pralaikyti 2 su puse kėlinio ir jis išeis, ir jei norės, galės 15 taškų sumesti per 10 minučių. Bet pas Sumneri dar yra tas jautrumas. Tu atvažiavai iš NBA, kur turėjai 7-8 taškų vidurkį. Tavo tikslas čia yra pasidaryti minimum 15 taškų statistiką ir grįžti po metų ar dviejų į NBA.

BC Zalgiris Kaunas X nuotr.

Tu išėjai ir dvi su puse minutės sužaidei gerai. Prarasi žaidėją jei padarysi tokią ilgą pertrauką. Jie abu su Šmitu gavo dvi pražangas. Aš juos abu būčiau leidęs antro kėlinuko vidury. Gerai, gausi tu tą trečią pražangą, bet dabar jie abu tiesiog buvo išeliminuoti iš rungtynių.

Su kokiu pasitikėjimu Sumneris metė pirmam kėlinuke, o po to, išėjęs į aikštelę, jis gavo kamuolį ir nemetė. Normalu, kad tiek prasėdėjęs ant suolelio jis nebejaučia žaidybinio ritmo. Ir dar Trinchieri ant jo rėkia, kodėl nemetė. Jis nėra tas shooteris, kuris mestų po 10 metimų, nors jo procentas yra fantastinis. Normalu, kad pradžioj jautęs metimą, jis atsisėdo ir viskas. Aš labai nustebau. Aš tikrai labai nustebau.

Net jei 3 pražangas jis gautų pirmo kėlinuko vidury, aš vis tiek jį išleisčiau. Galima bandyti gintis aikšte, kad jis negautų pražangų. Bet nors minutei ar dviem aš bandyčiau išleisti tiek vieną, tiek kitą žaidėją.“

Vis tik, Purlys tiki, kad Sumnerio rolė didės ir jo minutės augs.

„Aš ką prognozavau, tai nuo tos prognozės neatsižadu, kad naujas treneris duos daugiau laisvės Sumneriui. Dar Kazys Maksvytis paminėjo, kad jei pirksim žaidėją, tas žaidėjas bus keičiantis žaidimą. Jis nežais 10-15 min., o bus lyderis. Nupirkom 2 žaidėjus ir abu jie gauna tokias neapibrėžtas roles. Vienas iš jų – Sumneris, kuriam reikia laisvės. Jeigu tu perki Sumnerį ir tikiesi, kad jis bus rolinis žaidėjas, nemanau, kad iš tos komandos mes galime tikėtis labai aukštų rezultatų.“

Sumenris kol kas turi problemų su greitai renkamomis pražangos. Per sau skirtą laiką jis prasižengia po 2,4 karto, arba po pražangą kas nepilnas 5 minutes. Purlys prižažino, kad tai yra silpna žaidėjo vieta, ties kuria reikia įdėti darbo.

„Čia yra tas krepšinio aspektas, kurį turi tobulinti. Nesakyčiau, kad čia yra europietiškas krepšinis. NBA tau irgi duos lygiai tokias pat pražangas. Pas jį nėra nei kantrybės, nei žaidimo tokiose situacijose lygio. Aš nežinau, ar tai ateis pas jį, bet čia yra žaidimo aspektas, kuriame reikia tobulėti.“

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais šiandien. Rungtynių su Vilerbano ASVEL pradžia – 21:00 val.