Čanakas – apie Sirvydį: „Vienu metu jis paliko amerikietišką mentalitetą ir vėl pradėjo būti lietuviu“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Nenadas Čanakas (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Nenadas Čanakas su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ penktus metus iš eilės iškovojo Lietuvos krepšinio lygos medalius.

Po rungtynių treneris iš Serbijos šį medalį vadino mieliausiu iš visų, o pergalę trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Utenoje – svarbiausia savo trenerio karjeroje. Čanakas kalbėjo apie Džordže Gagičiaus lygį bei neprisiėmė sau nuopelnų dėl puikaus Deivido Sirvydžio sezono.

„Mačą gynyboje pradėjome lėtai. Rungtynių svarba gali apsunkinti tavo puolimą, bet neturiu paaiškinimo dėl gynybos pirmajame kėlinuke ir didžiojoje antrojo dalyje. Po pertraukos pakėlėme agresyvumo lygį, kontroliavome atšokusius kamuolius. Diante davė daug spaudimo jų gynėjams. Kontroliavome mačą iki pabaigos ir nusipelnėme laimėti.“

– Džordže Gagičius ir kiti vyrukai pademonstravo kovotojų charakterius. Ar įmanoma pralaimėti tokią seriją, turint komandoje tokius karius?

– Gagičius gerai žaidė visas atkrintamąsias. Jis yra patyręs vyrukas, žaidęs gerose komandose. Žinoma, ne tik jis. Turėjome vyrukų, kurie atkrintamosiose pakeitė mūsų žaidimą. Po KMT 2 mėnesius žaidėme labai blogai. Aš nepakeičiau požiūrio į savo žaidėjus ir jie įrodė, kad yra labai geri krepšininkai. Kodėl tuos du mėnesiu neišspaudžiau iš jų maksimumo, man vis dar yra klausimas. Turėsiu apie tai pagalvoti.

Manau, mes nusipelnėme trečios vietos. Man tik gaila, nes su šia chemija, tokiu žaidimu ir vienybe mes galėjome pasiekti daugiau. Bet turime būti labai laimingi, iškovoję bronzos medalius. Aš su „Lietkabeliu“ turiu 11 medalių, bet šis man yra mieliausias.

–Koks jausmas iškovojus medalį?

–Kaip jau sakiau, turiu 11 medalių, bet šis yra pats saldžiausias. Vis dar manau, kad trečiosiose rungtynėse Utenoje aš pasiekiau didžiausią pergalę savo karjeroje. Iš klubo spaudimo nejaučiu, jį aš sau susikuriu pats. Iš klubo jaučiu tik gryną palaikymą. Man buvo labai svarbu patekti į pusfinalį.

Turėjome neblogų mačų ir prieš „Žalgirį“, bet ta pergalė buvo didžiausia mano, kaip trenerio, karjeroje. Ji dar neilga, bet didžiausia pergalė.

– Ar galite apibūdinti, koks sunkus sezonas buvo komandai?

– Jis buvo labai sunkus. Atvykau iš Turkijos lapkritį. Aš irgi esu žmogus – buvau nusivylęs savo etapu Turkijoje. Buvau labai motyvuotas pradėti iš naujo. Pradėjome gerai ir taip žaidėme iki pat KMT. Po to nebežaidėme gerai. Pralaimėjome 37-iais taškais „Wolves“ Vilniuje, tada pralaimėjimai Mažeikiams, „Juventus“. Pralaimėjome ketvirtą vietą sezone, o prieš atkrintamąsias nusileidome „Nevėžiui“.

Kai bandėme dėti žingsnį priekį, dėdavome jį atgal. Dėl viso to šis medalis yra pats mieliausias.

– Gagičius prie komandos prisijungė antroje sezono dalyje ir čia atsigavo. Kaip apibūdintumėte tarpusavio ryšį, kuris padeda taip pakelti jo žaidimo lygį?

–Čia ne apie mane. Žmonės pamiršta, kad Džordže žaidė Serbijos nacionalinėje komandoje. Jis buvo pagrindinis „Partizan“ aukštaūgis. Tu negalėtum ten būti, jei nemokėtum žaisti krepšinio. Viskas tik dėl jo. Jis yra geras žaidėjas.

Jis galėjo būti geresnis, priimdamas karjeros sprendimus. Turėjau labai gerą patirtį su juo „Partizan“. Jis yra nugalėtojas ir mėgsta žaisti svarbiausius mačus. Galėtų kartais būti geresnis gynyboje, bet jis turi didelę širdį ir yra nugalėtojas.

– Kaip vertinate Deivido Sirvydžio sezoną ir jo šansus įsitvirtinti aukštesniame lygyje?

– Galiu kalbėti tik apie šį jo sezoną. Esu labai laimingas, turėjęs jį komandoje. Jis labai patobulėjo sezono metu. Žinoma, ne dėl manęs. Jis natūraliai augo, gaudamas daugiau atsakomybių komandoje. Vienu metu jis paliko tą amerikietišką mentalitetą ir vėl pradėjo būti lietuviu. Pradėjo galvoti apie komandos draugus. Jis buvo vienas mūsų lyderių, kartu su Oreliku, Džordže, Lipkevičiumi. Džiaugiuosi, kad dirbau su juo ir linkiu jam didžiausios sėkmės. Jei jam kada reikės patarimo, gali drąsiai kreiptis į mane. Jis be abejo yra aukštesnio lygio žaidėjas.

– Ar jau galvojate, kiek permainų vasarą laukia komandos?

– Dabar galvoju tik, kaip išgersiu „Jack Daniels“ arba alaus. Daugiau apie nieką negalvoju. Žinoma, turime planų. Atsiprašau, bet dabar tam ne laikas.

–Kaip baigsis finalo serija?

– Jūs žinote mano atsakymą. Šias rungtynes žiūriu kaip sirgalius. Rytoj išvykstu į Serbiją, o poryt pradėsiu pasirengimą su Serbijos U20 rinktine.

Abi komandos žaidžia labai gerai. Buvau sužavėtas „Ryto“ kovos antrose rungtynėse. Mėgaujuosi geru krepšiniu.

Pasidalinti