Pirmajame pusfinalyje – kosminis Yabuseles metimas, Jokubaitis suolo gale ir užtikrinta „Real“ pergalė

Facundo Campazzo (Real Madrid Basket X nuotr.)

Madrido „Real“ namuose susitvarkė su Barselonos krepšininkais pirmose Ispanijos pirmenybių pusfinalio rungtynėse.

„Real“ jau pirmame ketvirtyje pasiekė dviženklį pranašumą ir 97:78 įveikė čempionų titulą ginančią „Barcelona“, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis.

Pastaruosius tris sezonus komandos susidūrė tik pirmenybių finale. Šiemet reguliariajame sezone triumfavo Malagos „Unicaja“. „Real“ liko antroje vietoje, o katalonai – trečioje.

Serijoje iki trijų pergalių Madrido komanda pirmauja 1-0. Antrosios rungtynės taip pat bus žaidžiamos Ispanijos sostinėje. Trečiosios ir, jei prireiks, ketvirtosios – vyks Barselonoje.

Po pirmos rungtynių pusės šeimininkai pirmavo 8 taškais, o paskutinius pirmos dalies taškus kosminiu metimu pelnė Guerschonas Yabusele.

„Real“ pasiuntė varžovus į nokdauną trečiojo kėlinuko pradžioje. Laimėjusi atkarpą 17:2 Madrido komanda įgijo triuškinantį 23 taškų pranašumą – 61:38.

„Barca“ dar tame pačiame kėlinuke savo atsilikimą sugebėjo sumažinti iki 10 taškų – 72:62.

Vis tik duoti rimtesnės kovos katalonai nesugebėjo. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkai savo pranašumą padidino iki 16 taškų ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Jokubaitis ant parketo praleido nepilnas 4 minutes ir į krepšį nemetė. Lietuvis kartą suklydo, o jam būnant aikštelėje varovai pelnė 11 taškų daugiau.

Nugalėtojams Facundo Campazzo surinko 20 taškų ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų. Walterio Tavareso sąskaitoje – 18 taškų ir 15 sugriebtų kamuolių. Yabusele pridėjo 16, Sergio Llullas – 14, o Mario Hezonja ir Džananas Musa – po 10 taškų.

„Barcelona“ gretose Nicolas Laprovittola pelnė 13, Willy Hernangomezas – 12, Jabari Parkeris – 11 taškų. Ricky Rubio pridėjo 8 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Antrosios rungtynės Madride bus žaidžiamos gegužės 31 dieną, šeštadienį.