PČ nenustoja stebinti: ilgai atsilikinėję japonai nugalėjo Vokietiją

Japonijos rinktinė švenčia įvartį (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Japonijos rinktinė pateikė dar vieną sensaciją pasaulio futbolo čempionate.

Azijos vicečempionai didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjo, tačiau sugebėjo 2:1 patiesti Vokietijos rinktinę.

Vokietijai šis pralaimėjimas itin komplikuoja situaciją E grupėje, nes vėliau dar lauks mačai su Ispanija ir Kosta Rika.

Taip pat vokiečiai antrame pasaulio čempionate iš eilės startuoja nesėkme. Prieš ketverius metus ekipa 0:1 startavo su Meksika, o vėliau neišėjo iš grupės.

Prieš rungtynes Vokietijos futbolininkai sustojo nuotraukai bei užsidengė burnas, rodydami nepasitenkinimą FIFA veiksmais.

Pirmoje pusėje Vokietija absoliučiai diktavo sąlygas – kamuolį kontroliavo 81 proc. laiko, paleido 13 smūgių, iš kurių 4 skriejo į vartų plotą.

Už pastangas Hansi Flicko auklėtiniai buvo apdovanoti 33 min., kai vartininkas Shuichi Honda baudos aikštelėje nugriovė Davidą Raumą, o 11 m baudinį realizavo Ilkay Gundoganas.

Vokiečių pranašumas galėjo būti dar didesnis. Per pridėtą pirmo kėlinio laiką įvartį mušė Kai Havertzas, tačiau jo šūvį eliminavo VAR peržiūra.

Po pertraukos japonai atrodė kur kas aktyvesni atakoje, nors stipriai užgulti varžovų nepavykdavo. Be to, reikalų buvo ir prie savųjų vartų, kur Serge’o Gnabry smūgį galva fantastiškai atrėmė Honda.

75 min. Japonijai pavyko išlyginti rezultatą. Po perdavimo iš kairės Manuelis Neueris pamušė kamuolį, bet jis atšoko tiesiai po kojomis Ritsu Doanui.

Dėl pergalės kovoję vokiečiai darsyk nusvilo 83 min. – Takuma Asano pasileido į greitą ataką bei meistrišku smūgiu iš aštraus kampo pergurdravo Neuerį.