Jankauskas apie Europos čempionato komandų praplėtimą: „Būtų nuostabu“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Slovėnijos rinktinė pateko tarp 16 geriausių Europos futbolo rinktinių. Euro 2024 nuotr.

Europos futbolo čempionate jau kuris laikas diskutuojama apie galimybę dar labiau praplėsti dalyvių skaičių – iki 32 komandų. Ne visi yra už tokį formatą, nes tai galimai sumenkintų žaidimo kokybę ir atrankos etapą. Tačiau Edgaras Jankauskas ir futbolo apžvalgininkai remdamiesi šio čempionato pavyzdžiu yra kitos nuomonės.

Švedija, Norvegija, Islandija, Graikija, Bosnija ir Hercegovina, Velsas – šios pajėgios rinktinės nepateko į Europos 2024 metų čempionatą. Yra ir daugiau komandų, kurios savo pajėgumų prilygsta šio čempionato dalyvėms.

Lietuvos rinktinės treneris įsitikinęs, kad komandų praplėtimas tik dar labiau padidintų žaidimo populiarumą Europoje.

Vienas puikiausių pavyzdžių yra Sakartvelo rinktinė, kuri pirmą kartą dalyvaudama Europos čempionate nugalėjo Portugaliją ir pateko tarp 16 komandų atkrintamosiose varžybose. Pati šalis pasinėrė į nenusakomą euforiją. Už tokį pasiekimą Sakartvelo žaidėjams žadamos įspūdingos premijos ir amžina šlovė. Su 16 komandų formatu tokios legendos šiais metais nebūtų nutikę.

Edgaro Jankausko komentaro ištrauka:

„Mano nuomone kuo daugiau tuo geriau, – apžvelgdamas Europos čempionatą laidoje „įVARtis“ kalbėjo Jankauskas. – Jeigu dabar žaistų Švedija ar Norvegija, šios šalys taip pat įsitrauktų į čempionatą. Žaistų Lietuva ir visa Lietuva žiūrėtų. Keletą rungtynių sužaidei, davei žmonėms pamatyti kas tai yra. Tai nuostabus renginys. Tos fanų zonos. Nebūtinai net į tą stadioną užeiti. Tai yra nuostabu. Atitraukti žmones nuo tos įprastinės rutinos.“

Ilgą laiką Europos čempionatuose dalyvaudavo 16 rinktinių. Tačiau praplėtus turnyro formatą iki 24, mažai kas kalba apie 16 rinktinių turnyro didesnę naudą.

„Pažiūrėkime, kiek škotai nebuvo žaidę Europos čempionatuose. Net 24 metų buvo pertrauka (1996 m ir 2020). Pačiam teko lankytis 2016 čempionate, Velso fanai buvo įspūdingiausi ir dar kaip toli jie nuėjo.“ – savo patirtimi dalijosi laidos vedėjas Ervinas Kvitkauskas.

Europoje yra 47 nepriklausomos valstybės. Taigi šiuo metu beveik pusė Europos žaidžia Europos čempionate.

Be nuo seno Europos futbolo grandais laikomų rinktinių šių metų čempionato atkrintamosiose dalyvaus ir Slovėnijos, Slovakijos, Sakartvelo rinktinės.

Daugelį puikiu žaidimu stebinanti Austrijos rinktinė Europos čempionate dalyvauja tik ketvirtą kartą ir tris iš jų kai formatas išplėstas iki 24 komandų. Futbolo specialistai neabejoja, kad dalyvavimas Europos čempionate gali turėti didžiulę įtaką žaidimo vystymui tose šalyse.

Šeštadienį Europos čempionate prasideda aštuntfinalio etapas. Apie tai ir kitas Europos čempionato aktualijas nuomone laidoje dalijosi Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

EURO 2024 APŽVALGA:

00:00:00 – Įžanga

00:01:17 – Jankauskas EČ

00:08:05 – bendros čempionato įžvalgos

00:13:45 – Kaip technologijos

00:15:30 – Sakrtvelo sensacija

00:19:17 – Jankauskui įstrigusios rinktinės

00:23:44 – Favoritų našta

00:29:20 – Anglijos problemos ir keitimai

00:35:55 – Atsistatymas

00:38:10 – Įspūdis apie Ronaldo

00:42:05 – Gineitis Europos čempionate

00:43:22 – Italija prieš Šveicariją

00:51:45 – Baudinių serijos

00:59:43 – Vokietija prieš Daniją

01:05:10 – 32 komandos Europos čempionate

Pasidalinti