94-ą minutę Portugalijoje kritęs Arteta: „Jei negali laimėti, tai bent nepralaimėk“

Mikelis Arteta (Scanpix nuotr.)

Londono „Arsenal“ vyr. strategas Mikelis Arteta neslėpė nusivylimo po nesėkmingo starto Čempionų lygos aštuntfinalyje.

Trečiadienio vakarą „kanonieriai“ paskutinėmis pridėto laiko sekundėmis, 94-ą min, 0:1 krito išvykoje prieš „Porto“ futbolininkus.

Po įspūdingo Wendersono Galeno smūgio Arteta spaudos konferencijoje neslėpė nusivylimo.

„Esu labai nusivylęs, kad taip mačo pabaigoje atidavėme pergalę. Nesuvaldėme situacijos. Už tokius dalykus Čempionų lygoje esi baudžiamas.

Jeigu negali laimėti, tai bent nepralaimėk“, – griežtai kalbėjo „Arsenal“ strategas.

Per visą mačą Londono ekipa neatliko nė vieno smūgio į varžovų vartų plotą. „Porto“ iki Galeno įvarčio tai buvo padariusi tik kartą, tačiau jų atakos buvo grėsmingesnės.

„Dominavome, tačiau mūsų atakoms trūko prasmės, ypač pirmame kėlinyje. Privalome rodyti daug daugiau agresyvumo, turime laužyti gynybos linijas ir kamuolį varyti link varžovų vartų.

Antrajame kėlinyje situacija pagerėjo, sukurdavome atakas, tačiau paskutinėse atakų fazėse nieko nepadarydavome. Pasimokysime iš to.

Laukia antrosios rungtynės, jeigu norime būti ketvirtfinalyje, privalėsime nugalėti savo varžovus.“

Čempionų lygoje „Arsenal“ žaidžia pirmą kartą po šešerių metų pertraukos. Paskutinį kartą toliau aštuntfinalio komanda nukako 2009-2010 m. sezone, kai šiame etape įveikė tą patį „Porto“.

„Tik paskutiniame epizode, – paklaustas, ar „Arsenal“ nebuvo pernelyg naivūs po ilgos pertraukos Čempionų lygoje, atsakė Arteta. Spręsti apie viską tik iš vieno epizodo yra pernelyg šiurkštu. Taip, ta naivumo akimirka turėjo skaudžių pasekmių rezultatui, tačiau rungtynėse parodėme ir daug gerų dalykų.

Sveikinimai „Porto“. Jie gynėsi labai gerai, tačiau ir mes nesukūrėme gerų progų paskutiniame aikštės trečdalyje. Ten vis pritrūkdavo vieno teisingesnio sprendimo ar geresnio perdavimo.“