Panevėžio šachas: „Lietkabelis“ išvykoje patiesė „Juventus“

Lietkabelis - Juventus (LKL nuotr.)

Nenado Čanako vadovaujamas Panevėžio „Lietkabelis“ klubas laimėjo pirmąsias „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynes Utenoje.

Sekmadienį panevėžiečiai atkaklioje kovoje 84:77 patiesė „Juventus“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Maža to, antrosios serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Panevėžyje. Jeigu „Juventus“ išsigelbės, trečiosios serijos rungtynės bus vėl žaidžiamos Utenoje.

Šios poros nugalėtojas susitiks su Kauno „Žalgiriu“, kuris sekmadienį 36 taškais sutraiškė Mažeikių „M Basket-Delamode“ krepšininkus.

Oliverio Kostičiaus auklėtiniams sekmadienį koją itin kišo tragiškas tritaškių pataikymas. Iš 22 „Juventus“ tolimų šūvių tikslą pasiekė viso labo trys. Palyginti, vien Gediminas Orelikas (4) jų sumetė daugiau nei visa varžovų komanda.

Dėl itin prasto pataikymo „Juventus“ negelbėjo net tai, jog panevėžiečiai kamuolį prarado gerokai daugiau kamuolių – 9:19.

Kieta kova tarp komandų prasidėjo jau nuo pirmųjų minučių, o po pirmojo kėlinio penkių taškų pranašumą susikūrė keturis tritaškius realizavę svečiai iš Panevėžio (17:22).

Visgi antrajame ketvirtyje šeimininkai sumažino deficitą iki minimumo (37:38). Per pirmus du kėlinius „Lietkabelio“ ekipoje Gediminas Orelikas atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

Didesnę trečiojo kėlinio dalį panevėžiečiai atrodė geriau ir sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą (54:65), bet prieš lemiamą kėlinį jis sumažėjo iki penkių (60:65).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Diante Baldwino dvitaškio svečiai turėjo plius devynis (68:77) ir nors uteniškiai dar bandė kabintis į rungtynes, „Lietkabelis“ persvaros neišbarstė ir triumfavo.

Laimėtojus į priekį tempė Gagičiaus (16 tšk., 10 atk., kam., 21 naud. bal.), Oreliko (16 tšk., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Deivido Sirvydžio (22 tšk., 24 naud. bal.) trijulė.

Uteniškių negelbėjo sėkmingi Ajdino Penavos (14 tšk., 15 naud. bal.), Scoochie Smitho (12 tšk., 7 rez. perd., 5 per. kam., 16 naud. bal.) ir Ivano Vranešo (15 tšk., 19 naud. bal.) pasirodymai.

„Uniclub Casino – Juventus“: Ivanas Vranešas 15,  Ajdinas Penava 14, T.J. Starksas 13, Scoochie Smithas 12, Evaldas Šaulys 11.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 22, Džordže Gagičius ir Gediminas Orelikas po 16, Diante Baldwinas 9.