Svarbiu metu Normanto patempta rinktinė Filipinuose startavo užtikrinta pergale

Margiris Normantas (BNS Foto nuotr.)

Jono Valančiūno pradėtą darbą antroje rungtynių dalyje pabaigęs Margirio Normanto šou Maniloje padėjo Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate startuoti triuškinančia pergale.

Penktadienį Vilniaus „Ryto“ kapitono antroje rungtynių dalyje užkurti lietuviai 93:67 nugalėjo Egipto krepšininkus.

Rungtynes mūsiškiai pradėjo labai efektyviai ir efektingai, o mačo starte labiausiai išsiskyrė Jonas Valančiūnas, per pirmas 5 minutes dukart sudrebinęs varžovų krepšį, pataikęs tritaškį ir per tą atkarpą surinkęs net 11 taškų bei 5 atkovotus kamuolius.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė jau turėjo 18 taškų persvarą – 35:17. Visgi tuomet mūsiškiai pradėjo šiek tiek strigti ir paskutinių 8 minučių atkarpą pralaimėjo 11:17 – 46:34.

Įpusėjus trečiajam kėliniui lietuvių persvara jau buvo ištirpusi iki 8 taškų, tačiau tuomet driokstelėjo Margiris Normantas, stipriai prisidėjęs prie lemiamo spurto ir rinktinės pergalės.

Būtent Normantas su 18 taškų ir tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju. 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Valančiūnas.

Lietuviams D grupėje liko dar du mačai. Sekmadienį mūsiškiai susitiks su Meksika, antradienį – Juodkalnija.

Lietuva: Margiris Normantas 18, Jonas Valančiūnas 15 (10 atk. kam.), Eimantas Bendžius 10, Mindaugas Kuzminskas 9, Ignas Brazdeikis 8 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Egiptas: Assemas Marei 14, Amiras El Gendy 13, Anasas Mahmoudas 11