Oficialu: šiuolaikinėje penkiakovėje nebebus jojimo rungties

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė Tokijo olimpinėse žaidynėse (SCANPIX nuotr.)

Nacionalinės federacijos pritarė, jog šiuolaikinėje penkiakovėje vietoje jodinėjimo bus rengiamos kliūčių ruožo lenktynes.

Dabar šis pasiūlymas bus pateiktas Tarptautiniam olimpiniam komitetui, kuris spręs, ar įtraukti naująjį formatą į 2028 m. olimpines žaidynes.

Pakeitimui pritarė mažiausiai du trečdaliai balsų, kurių reikėjo, kad pakeitimas būtų priimtas. Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM) pranešė, kad už pakeitimą balsavo 83,3 proc. dalyvių.

„Balsavimas suteikia UIPM įgaliojimus siūlyti TOK naujos išvaizdos šiuolaikinę penkiakovę, įskaitant kliūčių ruožo discipliną, kuri galėtų būti įtraukta į 2028 m. Los Andželo olimpines žaidynes“, – rašoma UIPM pareiškime.

Šiuolaikinę penkiakovę šiuo metu sudaro fechtavimas, plaukimas, jodinėjimas ir kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis.

UIPM pašalino jodinėjimą po to, kai Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo pastebėtas vokiečių treneris, smogęs žirgui.

Olimpinis čempionas britas Joe Choongas anksčiau pareiškė, kad pasitrauks iš šiuolaikinės penkiakovės, jei jojimas bus pakeisti kliūčių ruožo varžybomis.

JAV penkiakovės sportininkai taip pat nepritarė siūlomiems pakeitimams.

2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse vienintelį medalį Lietuvai iškovojo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Šuoliai su kartimi išliks viena iš penkių 2024 m. olimpinių žaidynių Paryžiuje rungčių, tačiau šiuolaikinė penkiakovė šiuo metu nėra įtraukta į 2028 m. žaidynių Los Andžele sąrašą.

2021 m. spalio mėn. vykusių konsultacijų metu iš 61 pasiūlymo pakeisti jojimą buvo atrinktos kliūčių ruožo varžybos. Taip pat buvo svarstomos laipiojimo, ieties metimo, šuolių į tolį, orientavimosi sporto ir dviračių kroso rungtys.

Šiais metais kliūčių ruožo lenktynės buvo išbandytos keturiose šalyse, o organizatoriai teigia, kad 88 proc. dalyvių jomis buvo patenkinti. Tai vienintelė sporto šaka, kuri buvo išbandyta kaip alternatyva jojimui, o UIPM teigė, kad taip nutiko dėl laiko stokos.

Pasidalinti