Kelialapį į olimpiadą iškovojusi lietuvių ketveriukė – septinta pasaulyje

Danas Rapšys (World Aquatics nuotr.)

Dohoje (Kataras) tebevykstančiame pasaulio plaukimo čempionate penktadienio vakarą vyrų 4 x 200 m laisvu stiliumi rungties finale pasirodė Lietuvai olimpinį kelialapį iškovojusi ir naują šalies rekordą ryte užfiksavusi Lietuvos vyrų komanda.

Panevėžiečiai Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas finaliniame plaukime buvo lėtesni, tačiau jiems pavyko aplenkti Ispanijos ketvertą ir iškovoti septintą vietą.

Lietuvių laikas – 7 min. 11,57 sek.

Čempionais finale tapo kinai (7 min. 1,84 sek.), vos 0,10 sek. pranokę Pietų Korėjos (7 min. 1,94 sek.) rinktinę. Treti atplaukė amerikiečiai (7 min. 2,08 sek.).

Priminsime, kad mūsiškiai į finalą pateko penktu rezultatu (7 min. 9,97 sek.).

Apmaudžiai moterų 200 m plaukimo krūtine finalą dėl ligos šį vakarą turėjo praleisti Kotryna Teterevkova (tren. Ray Looze Jr., Michailas Romanovskis). Pasijutusi prastai dėl pakilusios temperatūros, plaukikė grįžo atgal į viešbutį, o jos vietą finale užėmė pirmoji atsarginė sportininkė – brazilė Gabrielle Silva.

Vakar pusfinalio varžybose K. Teterevkova užėmė šeštą vietą (2 min. 24,69 sek.), o pasaulio čempione šioje rungtyje tapo Tes Schouten (2 min. 19,81 sek.) iš Nyderlandų.