Antrosios „trigubos karūnos“ link: Meilutytė – vėl finale

Rūta Meilutytė (Scanpix nuotr.)

Indianapolyje prasidėjo paskutinė FINA pasaulio taurės etapo diena, kurią griausmingai pradėjo Rūta Meilutytė.

Pirmoji iš lietuvių šeštadienio varžybas Indianapolyje pradėjo Meilutytė. Moterų 50 m krūtine atrankoje 25-erių lietuvė nuotolį įveikė per 30,36 sek. ir antruoju rezultatu užtikrintai pateko į dar vieną finalą.

Ryte už kaunietę greitesnė buvo tik tame pačiame plaukime startavusi amerikietė Lilly King (29.96).

Lietuvos ir Europos moterų plaukimo rekordas šioje rungtyje priklauso R. Meilutytei (28.60). Šį rezultatą lietuvė užfiksavo pirmajame Pasaulio taurės etape Berlyne.

Meilutytė jau pasipuošė „trigūba karūna“, kuri skiriama nugalėjus visuose 3 etapuose 100 m krūtine rungtyje.

Finalinis 50 m krūtine plaukimas numatytas naktį iš šeštadienio į sekmadienį apie 0.53 val. Lietuvos laiku. Čia irgi lietuvė gali pasiekti „trigubą karūną“, nes laimėjo prieš tai buvusiuose dviejuose etapuose.

Rytinius lietuvių plaukimus Danas Rapšys ir Tomas Navikonis užbaigė 200 m laisvuoju stiliumi rungtimi.

Abu sportininkai pasirodė tame pačiame atrankos plaukime. D. Rapšys finišavo pirmas (1:42.63) ir bendroje įskaitoje taip pat užėmęs pirmą vietą sėkmingai pateko į finalą.

Penktas finišavęs T. Navikonis (1:45.36) bendroje dalyvių rikiuotėje buvo 16-as ir pabaigė savo pasirodymą Indianapolyje.

Geriausias šalies vyrų rezultatas priklauso D. Rapšiui (1:40.85).

200 m l. stiliumi finalas numatytas šiąnakt apie 1.14 val.

Andrius Šidlauskas vyrų 200 m krūtine kvalifikacijoje užėmė 17 vietą. 25-erių lietuvis savo atrankos plaukime finišavo penktas (2:09.43) ir į finalą nepateko.

Vietą aštuntuke garantavo 2 min. 7,58 sek. rezultatas. Su geriausiu laiku į finalą pakliuvo amerikietis Reece’as Whitley (2:05.86). Šidlauskui šioje rungtyje priklauso Lietuvos vyrų rekordas (2:05.14).

Šaltinis: ltuswimming.com