Kauno „Žalgiris“ likus kelioms dienoms iki naujokų registravimo lango užsidarymo pristatė pamainą Lonnie Walkeriui – į Laikinąją sostinę turėtų atvykti kelias dešimtis rungtynių NBA per karjerą sužaidęs Isaiah Wongas.
2023 m. Wongą 55-uoju naujokų biržos šaukimu pasikvietė Šarlotės „Hornets“ ekipa, kurioje jis per 21 mačą fiksavo 6 taškų, 1,6 atkovoto kamuolio ir 1,4 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.
Daugiau laiko 191 cm ūgio gynėjas leisdavo G lygoje, kur šį sezoną vidutiniškai rinko 24,1 taško, 3,9 atkovoto kamuolio ir 3,6 rezultatyvaus perdavimo.
„Pirmas įspūdis – ne toks, koks buvo su Walkeriu, kai matei jo fizines galimybes, prasiveržimus, šuolius. Net ir su tokiu atletiškumu jis Europoje turėjo problemų. Čia ne tas variantas, kuris pašoktų metrą į orą, ilgai išsilaikytų ir pelnytų paprastus taškus iš po krepšio. Į akis krenta tai, kad su tokiu ūgiu jis atkovoja nemažai kamuolių, bet rezultatyvių perdavimų visada yra mažiau.
Metimo technika irgi pasirodė savotiška. Pirmas įspūdis toks, kad imamas žaidėjas, kuriam žmonės neturėtų turėti didelių lūkesčių. Gal tada nustebins ir bus fainiau. Bet jeigu žmonės tikisi, kad pakeis Walkerį ir bus geriau, siūlyčiau iškart nusiraminti“, – potencialų „Žalgirio“ naujoką vertino Gecevičius.
Kone visą sezoną ekspertai beda į dvi „Žalgirio“ problemines vietas – priekinę liniją ir kūrėjo trūkumą. Eurolygos sezono pradžioje kauniečius į priekį traukė puikus Sylvaino Francisco žaidimas, užglaistęs tai, jog prancūzas nėra itin geras progų kūrėjas kitiems.
Atvykus Walkeriui, kūrybos „Žalgirio“ puolime pradėjo dar labiau stigti.
„Didelių lūkesčių nededu. Sezono galas, atvažiuoji į ugnį, tau 24-eri, tokio krepšinio patirties neturi. Matome, kad Eurolygoje didelių problemų turi net garsūs NBA vardai, jiem sunkiai sekasi prisitaikyti. Dabar laiko prisitaikymui apskritai nėra. Rizikingas sprendimas. Nebent čia atrado talentą ir sutartis būtų pusantrų metų, bet aš labai abejoju, kad „Žalgiris“ duotų tokį kontraktą G lygos žaidėjui ir ypač gynėjui.
„Žalgiriui“ turbūt reikėjo dar vieno gynėjo, kuris išsivarytų kamuolį. Luku Lekavičiumi Andrea Trinchieri nepasitiki, todėl reikėjo kažko, kas būtų su kamuoliu žaisti galintis žaidėjas. Nesitikėjau, jog po skyrybų su Walkeriu jie pirks aukštaūgį. Turbūt buvo logiškiausia turėti dar vieną tokį žaidėją. Aš žiūriu atsargiai. Labai daug klaustukų“, – kalbėjo Gecevičius.
Trinchieri vadovaujamos komandos šansai pasiekti Eurolygos įkrintamąsias atrodo itin menkai, tačiau naujoko paieškos rodo, jog „Žalgiris“ vilčių patekti į stipriausiųjų dešimtuką dar nėra visiškai palaidojęs.
Visgi, pasak Gecevičiaus, paskutinę Eurolygos atkarpą „Žalgiris“ galėjo pasitikti ir be naujoko, juolab kad po traumos grįžti turėtų Giedraitis, Ignas Brazdeikis pradėjo demonstruoti gerą formą ir netgi tapo KMT finalo ketverto MVP, o po Walkerio išvykimo daugiau minučių vėl būtų gavęs Deividas Sirvydis.
„Gal net nelabai ir reikėjo „Žalgiriui“ naujoko. Būčiau norėjęs pažiūrėti, kaip viskas klostosi su dabartine sudėtimi. Visi jau akcentuoja, kad Walkerio atvykimas „Žalgiriui“ nepasiteisino, į „Real“ atvažiavęs Dennisas Smithas irgi išvažiavo po dvejų Eurolygos rungtynių, Šaras buvo pasiėmęs žaidėją iš NBA, – eilutę skambesnių už Wongą vardų, kurie Eurolygos komandose neparodė lauktų rezultatų, vardijo Gecevičius. – Yra tų pavyzdžių ne vienas. Gal net būtų geriau susikoncentruoti į tai, ką turi, lipdytis iki galo ir bandyti kažkaip išvažiuoti.“
Tikėtina, jog su Wongu „Žalgirio“ žaidimas nesikeis – toliau daugiausiai dėmesio turėtų būti skiriama žaidimui vienas prieš vieną ir paprasčiausioms „Pick and Roll“ situacijoms. Wongo pataikymas iš toli visą jo karjerą sukosi aplink 35 proc., o tikėtis geresnių rodiklių Eurolygoje turbūt irgi negalima tikėtis.
„Metimo technika labai įdomi, metimas atrodo lėtas, meta vos pašokęs. Jis kitoks nei Walkeris, bet, žinoma, lyginti nereikėtų. Šiuo metu vertinti jį yra labai sunku. Siūlyčiau reaguoti ramiai ir džiaugtis, jeigu nustebins, o ne vėl kažko tikėtis ir tada nusivilti“, – pridūrė Gecevičius.