Meilutytė su geriausiu rezultatu pasaulyje laimėjo 100 metrų plaukimo krūtine atranką

Rūta Meilutytė (Scanpix nuotr.)

Fukuokoje (Japonija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Pirmadienio rytą aukščiausią meistriškumą demonstravo Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė, užtikrintai patekusi į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.

26-erių kaunietė ne tik laimėjo savąjį atrankos plaukimą, bet ir buvo pirma bendroje įskaitoje užfiksavusi solidų 1 min. 4,67 sek. laiką. Taip greitai šiame sezone neplaukė jokia sportininkė.

Meilutytė jau kvalifikacinėse varžybose plaukė labai arti savo asmeninio ir ankstesnio pasaulio rekordo (1 min. 4,35 sek.), kurį lietuvė buvo pasiekusi dar 2013 metais.

Nedaug iki olimpinio normatyvo (1 min. 6,79 sek.) šįryt pritrūko kitai Lietuvos plaukikei Kotrynai Teterevkovai. 21-erių vilnietė distanciją įveikė per 1 min. 6,96 sek. ir bendroje dalyvių įskaitoje užėmė 17-ą vietą.

Į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį pateko 16-a greičiausių dalyvių, todėl Teterevkova bus pirma atsarginė.

Vilnietė 100 m krūtine greičiausiai karjeroje yra įveikusi per 1 min. 6,35 sek.

Šios rungties pasaulio rekordas nuo 2017 metų tebepriklauso amerikietei Lilly King – 1 min. 4,13 sek. Pastaroji sportininkė kvalifikacijoje buvo ketvirta.

Danas Rapšys šįryt pasirodymą pasaulio čempionate pradėjo vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtimi. 28-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 1 min. 46,87 sek. ir pasidalino 17-18 vietas kartu su identišką laiką kvalifikacijoje parodžiusiu prancūzu Hadrienu Salvanu.

Abu sportininkai bus pusfinalio rezervas, t. y. turės galimybę pakeisti pusfinalyje negalintį startuoti plaukiką, jeigu toks atsirastų.

Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1 min. 44,38 sek.

Atrankos lyderiu tapo amerikietis Luke’as Hobsonas (1 min. 45,69 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo nugara rungtyje startavęs 20-metis Erikas Grigaitis užėmė 30 vietą ir į pusfinalį nepateko. Kaunietis atrankoje užfiksavo 55,23 sek. rezultatą.

Vietą pusfinalyje užtikrino 53,94 sek. laikas.

Lietuvio asmeninis karjeros rekordas šioje rungtyje yra 54,71 sek.

Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko kinas Xu Jiayu (52,87 sek.).

Pasaulio plaukimo čempionato pusfinalius ir finalus galima kasdien nuo 14 val. Lietuvos laiku stebėti tiesiogiai per LRT Plius ir portale lrt.lt.