Maksvyčio ginklanešys rinktinėje: didelė rizika ir keistas Giedraičio „atkabinimas“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Tomas Dimša (BNS Foto nuotr.)

Po pirmo kontrolinio mačo su Slovėnija paskelbtame Kazio Maksvyčio rinktinės dvyliktuke fanų akys užkliuvo ties viena pavarde: Kauno „Žalgirio“ gynėjo Tomo Dimšos.

Netrukus po Trinchieri atvykimo į nemenką duobę kritęs 30-metis gynėjas per paskutines 9 Eurolygos sezono rungtynes vidutiniškai rinko vos 3,3 taško. Negana to, Dimša neblizgėjo ir finalo serijoje su „Rytu“, prieš kurį per keturis mačus rinko vos 4,3 taško, „iš žaidimo“ pataikydamas tik 5 iš 15 metimų.

Negana to, serijoje su „Rytu“ vieno mačo Dimša nebaigė dėl peties skausmo, kuris šiame sezone pasireiškė kelis kartus, o pirmą sykį iš rikiuotės gynėją išmetė savaitei.

Mače su slovėnais Dimša vėl nepademonstravo savo geriausių savybių – per pusdevintos minutės prametė visus 3 metimus, surinko 0 taškų, 3 asmenines pražangas bei -7 naudingumo balus.

O, Sportas tinklapio skaitytojai jo pasirodymą įvertino blogiausiai iš visų į rinktinę pakviestų žaidėjų – tik 4,89 balo.

„Neslėpsiu, taip, – tai, kad Dimšos pavardė pagrindiniame dvyliktuke nustebino labiausiai, pripažino Tomas Purlys. – Visada, kai treneris ima vieną ar kitą žaidėją, bandai suprasti, kokiu tikslu tai daroma. Dimša pastaruoju metu nesužaidė nei už rinktinę, nei už komandą. Bandžiau svarstyti, ką jis gali duoti rinktinei. Gynyba jo kibi, bet ar ji kažkokia superinė – tikrai ne.

Man šis sprendimas yra keistas. Kaip treneris, galvoju, kad reikia palaukti rezultato ir tada daryti išvadas, ar Dimšos kvietimas buvo klaida, ar ne. Atrankoje pamatysime, ar jis kažkuo nustebins, ar ta kritika visgi buvo teisinga. Bet iš to, ką matome bent pusę sezono, sprendimas yra labai keistas.“

Paskutiniai žaidėjai, kuriems Maksvytis padėkojo už darbą, buvo Motiejus Krivas, Eimantas Bendžius, Vaidas Kariniauskas ir Rokas Giedraitis. Gecevičiaus ir Purlio nuomone, sąraše palikti Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovą ir atsisveikinti su Dimša būtų buvęs logiškiausias sprendimas.

„Maksvytis užsidėjo dar daugiau spaudimo sau ant galvos, nes žmonės tokio pasirinkimo nesuprato. Aš – taip pat. Kažkas gali sakyti, kad turėsime dar vieną papildomą varytis galintį žaidėją, bet jų ir taip yra pakankamai.

Rokas turi stabilesnį metimą, jį tikrai galima kažkaip išnaudoti puolime kaip papildomą ginklą. Nematau, ką Dimša galėtų duoti papildomo tai rinktinei. Kaip sakiau, tai net nėra logiška. Rokas žaidžia Eurolygoje už milijoną eurų, o tu imi žaidėją, kuris žaidžia vietinėje komandoje ir kurio kitos Eurolygos komandos turbūt apskritai nesvarstytų paimti. Labai abejoju, kad išėjęs iš „Žalgirio“ Dimša rastų darbą Eurolygoje.

Suprantu, kad imi savo pažįstamą žmogų, bet čia yra Lietuvos rinktinėje ir turi imti geriausius žaidėjus. Mano nuomone, Rokas tai gali priimti kaip tam tikrą įžeidimą. To buvo galima išvengti.“

Gecevičius atmetė galimybę, jog sprendimas už borto palikti Giedraitį priimtas galvojant apie atmosferą rinktinėje arba apie tai, jog puolėjas gali būti nepatenkintas minutėmis aikštėje. Pasak buvusio rinktinės snaiperio, Giedraičio „atkabinimas“ būtų vykęs kitokiu būdu.

„Jeigu tu tai žinai ir taip galvoji, būtum tiesiog nekvietęs ir būtų visai kita istorija. O dabar pasikvieti, neduodi sužaisti ir išmeti. Tai yra visai kitas dalykas. Manau, kad jie turėjo apgalvoti tokius dalykus.

Faktas, kad trenerių štabas turėjo kažkokius argumentus, pagal kuriuos paimtas Dimša, bet aš visiškai suprantu tą kritiką, kad tokie pasirinkimai atrodo nelogiškai.

Jeigu jis gerai žaistų, draskytų ar būtų žiauriai geras gynėjas, tada dar suprastume. Aš įsivaizduoju, kad jeigu vietoje Roko buvo pakviestas Dovydas, tos kritikos būtų gerokai mažiau, nes tada būtų visi supratę, kad jis paimtas dėl gynybos“, – teigė Gecevičius.

„Tos baimės ir pasipiktinimo dėl galimo Dimšos kvietimo buvo ir prieš tai, o dabar jis dar surenka -7 naudingumo balus per 8 minutes. Mačas su slovėnais tikrai nepagerino visos situacijos“, – pridėjo Purlys.

Pasidalinti