Lietuva iškovojo pergalę pasaulio čempionate starte su ispanais

Lietuvos ledo ritulio rinktinė. Skirmantas Lisauskas/BNS nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasaulio čempionato 1B diviziono kovas Vilniuje. Lietuviai 3:0 nugalėjo Ispanijos ledo ritulio rinktinę.

Aikštės šeimininkai nuo pat pirmų minučių ėmėsi inciatyvos, tačiau jos paversti įvarčiu pirmame kėlinyje nesugebėjo.

23 susitikimo minutę Lietuvos rinktinę į priekį išvedė Tadas Kumeliauskas. Jis vėliau pripažintas ir geriausiu rungtynių žaidėju.

Besibaigiant antram kėliniui po puikiai įžaistos atakos Paulius Gintautas sėkmingai kyštelėjo lazdą po Ugniaus Čižo perdavimo ir pelnė antrą rinktinės įvartį.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti penkias minutes Laisvydas Kudrevičius galutinai įtvirtino Lietuvos rinktinės pranašumą – 3:0.

Susitikime Lietuvos rinktinė tris kartus žaidė mažumoje, tačiau Mantas Armalis buvo neįveikiamas ispanų puolimui. Lietuvos rinktinės vartininkas atrėmė visus 16 metimų į vartus.

Lietuviai du kartus turėjo kiekybinį pranašumą, bet visus įvarčius pelnė žaisdami penki prieš penkis. Susitikimą Twinsbet arenoje stebėjo 2,5 tūkstančių aistruolių.

Paskutinėse grupės rungtynėse šeštadienio vakarą grupės favoritai Ukrainos ledo ritulininkai kovos su Estijos komanda.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė taip pat 16:00 žais su Estijos rinktinė.

Ispanija rytoj 12:30 žais su Kinija, kuri pirmose rungtynėse iškovojo pergalę ir 3:0 nugalėjo Nyderlandų komandą.