Komandos gynyba nepatenkintas Maksvytis atsakė dėl kritikos Polonarai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (zalgiris.lt nuotr.)

Antrą pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje su Kauno „Žalgiriu“ patyręs Kazys Maksvytis po nesėkmės Turkijoje nuogąstavo dėl anksti į priekį paleistų varžovų ir atsakė dėl kritikos Achille Polonarai.

Penktadienio vakarą „Žalgiris“ Stambule 79:87 nusileido vietos „Fenerbahče“ ekipai.

Paskutinėje rungtynių dalyje kauniečiai vienu metu spurtavo 17:8, tačiau prieš pertrauką į priekį paleisti varžovai rimčiau pagalvoti apie pergalę neleido.

„Mintys blogos, nes pralaimėjome, – apie mintis po rungtynių kalbėjo Maksvytis. – Kovojome, bet vien kovos neužteko. Eilinį kartą pritrūkome kokybės sprendimuose. Mums nemažai kainavo pirmojo ir antrojo kėlinio pabaigos, kur per trumpą laikotarpį varžovai susikrovė 11 taškų persvarą.

Grubiai tariant, jie tą persvarą išlaikė. Antroje pusėje bandėme grįžti į rungtynes. Kažkiek puolimas atsigavo, bet tuomet pavedė šiek tiek mūsų gynyba. Tokia gynybinė komanda, kaip mes, praleidome per daug taškų.

Ypatingai pirmoje pusėje tritaškininkams leidome mesti, gerai besiveržiantiems leidome veržtis ir varžovai susikrovė persvarą. Labai liūdna, kad tokias svarbias rungtynes pralaimėjome.“

Likus minutei iki dvikovos pabaigos „Žalgiris“ buvo priartėjęs prie varžovų per 4 taškus (83:79), tačiau šansus pasivyti varžovus palaidojo Polonaros pražanga prieš tritaškį metusį Nigelą Hayesą.

„Visada ir pagiriu, ir pakritikuoju, Šiandien pakritikavau Achille dėl per daug pasyvios gynybos. Gynyboje jis turėtų pasitempti“, – apie italą, kuris iš viso rungtynėse dukart prasižengė prieš tritaškius metusius priešininkus, ir jo rungtynes kalbėjo Maksvytis.

– Pirmoje pusėje „Fenerbahče“ demonstravo puikų pataikymą. Kas labiausiai nesisekė gynyboje?

– Iš tų visų 8 tritaškių buvo vienintelis Bookerio, kuris atiteko mums, rungtynių planui. Visus kitus tritaškius sumetė metikai. Tas pats Biberovičius, kuris yra tik metikas, dukart laisvas išsimetė. Dorsey po traumos. Ką jis daugiau gali daryti? Mesti tritaškį. Mes jam tą leidome daryti pirmoje pusėje.

– Didžiąją dalį laiko varžovai išlaikė dviženklį pranašumą, tik pačioje pabaigoje priartėjote per 4 taškus. Kodėl nepavyko ankščiau priartėti prie varžovų?

– Keliskart galėjome geriau susiginti. Palyginus, varžovai puolime atkovojo nedaug kamuolių, bet mums jie kainavo gana skaudžiai tuo momentu, kuomet bandėme grįžti į rungtynes. Viskas dėl gynybos, kurią tokiais momentais turėjome demonstruoti geresnę. Geresnės gynybos dėka būtume galėję priartėti.

– Isaiah Tayloras buvo arti dvigubo dublio – 11 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai. Kaip atrodė jo sugrįžimas?

– Kažkiek per daug minučių gavo, kaip pirmose rungtynėse. Žiūrėjome į tas rungtynes kaip į atkrintamąsias. Su kuriais žaidėjais komanda geriau funkcionavo, tuos ir naudojome. Isaiah pagyvino mūsų žaidimą. Kai tik jį pasodinome, varžovai susikrovė savo persvarą.

– Kaip būtų galima įvertinti Achille Polonaros žaidimą?

– Visada ir pagiriu, ir pakritikuoju, Šiandien pakritikavau Achille dėl per daug pasyvios gynybos. Gynyboje jis turėtų pasitempti.

– Buvo epizodas, kuomet Polonara perdavė kamuolį Butkevičiui, o ne Taylorui, o situacija baigėsi klaida. Matėsi, jog net ir Tayloras liko nesupratęs, kas įvyko. Kiek galvos skausmo sukelia tokie epizodai?

– Buvo keletas klaidų. Pirmoje pusėje prašėme duoti Taylorui kamuolį. Jis yra labai greitas ir labai gerai jaučiasi atviroje aikštelėje. Iki jo kamuolys nenueidavo.

– Žvelgiant į kovą dėl atkrintamųjų, vakar buvo netikėtų, „Žalgiriui“ palankių rezultatų. Ar jums pačiam buvo netikėtų rezultatų?

– Tie rezultatai nieko nereiškia, kai mes patys pralaimėjome. Vis dar turime šansus. Komandos netenka taškų, panašiai, kaip ir mes. Turime 4 rungtynes, iš jų 3 namie. Darysime viską, kad už to šanso užsikabinti.

Pasidalinti