Futbolo klasika: į kovą stos dažniausiai susikertančios Europos rinktinės

Šį vakarą Europos futbolo čempionate susikaus Ispanijos ir Italijos rinktinės. Pergalės kaina – bilietas į turnyro atkrintamąsias.

Ispanų nacionalinės komandos strategas Luisas de la Fuente būsimą akistatą vadina futbolo klasika.

Šiuos trenerio žodžius patvirtina ir skaičiai. Didžiuosiuose turnyruose tai bus jau vienuolikta komandų tarpusavio dvikova. Jokios kitos Europos komandos nėra tiek kartų kovojusios tarpusavyje.

Neskaitant 11 metrų baudinių serijų, ispanai viso laimėjo vos vienerias tarpusavio rungtynes didžiuosiuose turnyruose – 4:0 pirmenybių finale 2012 metais.

Ispanų ir italų futbolininkai stos į akistatą penktose Europos pirmenybėse paeiliui. Paskutinį sykį ekipos susidūrė praėjusio čempionato pusfinalyje, kuomet po baudinių serijos triumfavo vėliau čempionais tapusi Italijos rinktinė.

Viena iš šių dviejų komandų laimėjo tris iš pastarųjų keturių Europos čempionatų.

Abi komandos laimėjo pirmąsias savo kovas, o jų įveiktos Kroatijos ir Albanijos ekipos tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 2:2. Tai reiškia, kad pergalė šio vakaro rungtynėse garantuotų vietą aštuntfinalyje.

Lygiųjų atveju tarpusavio pranašumą turėtų Ispanijos komanda, kuri kroatus įveikė 3:0. Tuo tarpu, italai prieš Albanijos rinktinę laimėjo 2:1.

Ispanų treneris panašumų tarp komandų įžvelgia, kalbėdamas ne tik apie turnyrinę situaciją.

„Jie labai į mus panašūs. Jie pakeitė trenerį, turi daug jaunų žaidėjų ir yra labai kovingi. Kai juos stebiu – tai lyg veidrodyje matyčiau mūsų komandą. Mes esame auganti, tobulėjanti komanda. Jie taip pat. Tai bus labai aukštos kokybės mačas.

Šios rungtynės yra futbolo klasika. Tai drąsiai galėtų būti turnyro finalas.“

Italijos komandos strategas Luciano Spaletti, paklaustas apie savo rinktinės stilių, kalbėjo metaforomis.

„Mes dėvime Giorgio Armani, kuris yra žinomas visame pasaulyje. Mes dėvėsime tą patį kostiumą, stengsimės būti tokie patys. Mes labai norime žaisti savo žaidimą ir pasilyginti su viena iš stipriausių komandų.

Mes būsime puikiai apsirengę, bet pasiruošę prireikus išsipurvinti. Turime išlaikyti intensyvumą visas 90 minučių aba būsime nubausti.

Tai yra rungtynės, kurios vėliau gali virsti puikia istorija.“

Tai bus antrosios Europos pirmenybių rungtynės Gelzenkirchene. Prieš 4 dienas „AufSchalke“ arenoje Anglijos rinktinė 1:0 įveikė serbus.

Dvikovos tarp Ispanijos ir Italijos komandų pradžia – šiandien, 22 val.