Fanų kaitintame Vilniuje – „Wolves“ revanšas „Rytui“

Kristupas Žemaitis (LKL nuotr.)

Nuo kito sezono į Vilnių persikelianti Alytaus „Wolves“ (10-5) komanda pirmą kartą iškovojo pergalę sostinėje.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo visas rungtynes ir svečiuose 88:76 nugalėjo Vilniaus „Rytą“ (10-4).

Tai buvo antroji šių komandų akistata šį sezoną. Pirmą mačą Alytuje 91:89 laimėjo „Rytas“.

„Rytas“ vietinėse pirmenybėse buvo pasiekęs 7 pergales paeiliui, bet nepaisant nesėkmės išsilaiko „Betsafe-LKL“ trejetuke. „Wolves“ yra sužaidę vienu maču daugiau, tačiau pergalėmis susilygino su „Rytu“.

Nors aikštėje virė tik krepšinis, bet tribūnose energija buvo priešiškesnė nei įprastai. „Ryto“ aktyvūs sirgaliai „B tribūna“ pakėlė plakatą, nukreiptą prieš „Wolves“.

„Wolves“ galingai pradėjo rungtynes ir greitai susikrovė 7 taškų persvarą (9:2). Vėliau pranašumas nenustojo didėti ir pirmąjį ketvirtį šeimininkai baigė nutolę per dviženklį skaičių (24:14).

Alytaus ekipa nestojo ir antrajame kėlinyje. „Rytas“ neatrodė pajėgus nei gynyboje, nei puolime, o viską aikštėje darė „Wolves“ naujokų Erico Bucknerio ir Jeffery Tayloro duetas. Pastarasis vien per pirmą pusę suvertė 18 taškų bei sukūrė savo komandai 21 taško persvarą (50:29).

Po pertraukos „Rytas“ kiek pagerino žaidimą. Giedrius Žibėnas ėmė remtis dviem centrais – Martynu Echodu ir Evaldu Kairiu – o tai leido priartėti iki 13 taškų (53:66).

Vis tik arčiausiai intrigos vilniečiai buvo ketvirtojo kėlinio pradžioje. „Rytas“ jau buvo sumažinęs atstumą iki vienženklio (59:68), bet Margiris Normantas laisvas prametė iš toli. Tada „Wolves“ sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir įsirašė pergalę.

Alytaus ekipos gretose geras rungtynes sužaidė abu naujokai Buckneris ir Tayloras.

Buckneris per 30 minučių surinko 8 taškus (3/9 dvit., 2/3 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvų perdavimą ir 10 naudingumo balų.

Tayloras per 29 minutes sumetė 20 taškų (5/9 dvit., 3/8 trit., 1/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Be to, nugalėtojams Adas Juškevičius per 19,5 minutės surinko 14 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 1/1 baudų), 8 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų.

„Ryto“ gretose labiausiai išsiskyrė Martynas Echodas, kurio sąskaitoje per 35,5 minutės buvo 24 taškai (11/15 dvit., 2/4 baudų), 8 atkovoti kamuoliai ir 29 naudingumo balai.

„Rytas“: Martynas Echodas 24, Gytis Radzevičius 14, Elvaras Fridrikssonas 12 (8 rez. perd.), Marcusas Fosteris 8.
„Wolves“: Jeffery Tayloras 20 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 16 (4/7 trit.), Arnas Beručka ir Adas Juškevičius po 14, Ericas Buckneris (10 atk. kam.) ir Kristupas Žemaitis (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 8.