Žvėriškas Dončičiaus šou išsaugojo Slovėnijos olimpines viltis

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Luka Dončičius (FIBA nuotr.)

Luka Dončičiaus traukiama Slovėnijos krepšinio rinktinė prasibrovė į Graikijoje vykstančio olimpinio atrankos turnyro pusfinalį.

Ketvirtadienį Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai lemiamame grupės mače 104:78 pranoko Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Tam, kad patektų į pusfinalį, slovėnams varžovus reikėjo nugalėti bent 10 taškų pranašumu.

Po slovėnų pergalės visos trys grupės komandos surinko vienodą skaičių taškų, tačiau įmestų ir praleistų taškų santykis palankiausias buvo slovėnus pirmame mače nupūtusiems kroatams ir pačiai Slovėnijos rinktinei, užėmusiai antrą vietą.

Tikėtina, jog pusfinalyje slovėnų laukia akistata su šeimininke Graikija, jeigu ši ketvirtadienį nugalės Egipto krepšininkus.

Visų atrankos turnyrų pusfinaliai ir finalai vyks liepos 6-7 dienomis.

Dar įpusėjus trečiam kėliniui slovėnų pranašumas siekė tik 6 taškus (49:43), tačiau tuomet slovėnai surengė spurtą 22:3 ir šį pranašumą saugojo iki pat mačo pabaigos.

Nugalėtojus į priekį vėl tempęs Dončičius finišavo su trigubu dubliu – 36 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Jam puikiai talkino neseniai slovėnų pilietybę gavęs Joshas Nebo, surinkęs 20 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Gregoras Hrovatas pridėjo 14 taškų, Klemenas Prepeličius – 12 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Naujosios Zelandijos krepšininkų nuo iškritimo neišgelbėjo ir puikus Shea Ili pasirodymas – 27 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

Pasidalinti