Derybas su Tayloru ir biudžetą pagarsinęs „Wolves“ architektas: „Tikslas – LKL medaliai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 13 min skaitymo trukmė
Algimantas Bružas ir Jeffery Tayloras, Ericas Buckneris (BC Wolves/LKL nuotr./osportas.lt koliažas)

Pirmojo sezono klausimus sprendžiantis Alytaus „Wolves“ klubas, panašu, susirinko galutinę sudėtį, o paskutines dvi detales įklijavęs krepšinio operacijų vadovas Algimantas Bružas paatviravo apie komandos tikslus ir naujokų prisijungimą.

Nors prieš metus „Wolves“ ambicijos buvo kur kas didesnės, tačiau greitai buvo atsitrenkta į realybę. Klubas turi atsispirti nuo konkurencijos vietiniame lygmenyje, o dalyvavimas Šiaurės Europos krepšinio lygoje (ENBL) tikrai nėra ta ateitis, kurios norisi.

Vis dėlto Alytaus ekipa yra dažniau laiminti komanda. „Betsafe-LKL“ pirmenybėse per 16 turų pasiekta 11 pergalių, patekta į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalį.

Be to, dauguma laimėjimų buvo pasiekti dar prieš tai, kai į Alytų atvyko du Europoje pažįstami veidai – Jeffery Tayloras ir Ericas Buckneris. Šie žaidėjai užlopė dvi skyles: meistriškumo ir jėgos po krepšiu.

Pridėjus Adą Juškevičių, Ahmadą Caverį, Eigirdą Žukauską, Kristupą Žemaitį, gauname gan solidų branduolį. Kai kuriems net gali pasirodyti, jog „Wolves“ – pagrindiniai pretendentai žaisti LKL finale su Kauno „Žalgiriu“?

„Nesutinku, kad privalomas, nes mes konkuruojame su „Rytu“, kuris disponuoja praktiškai identišku biudžetu, – paklaustas, ar LKL finalas „vilkams“ dabar yra tikslas, tinklapiui O, Sportas! sakė „Wolves“ sudėties architektas Bružas. – Konkuruojame ir su „Lietkabeliu“ – gera komanda su tradicijomis, branduoliu ir visu kitu.

Nežiūrime į finalą kaip privalomą rezultatą. Žinoma, mes siekiame į jį patekti, bet mūsų tikslai nesikeičia: mes norime kitą sezoną žaisti tarptautiniame turnyre, kas mums būtų suteikta tiesioginiu būdu, jeigu iškovotume medalius. Jei liktume ketvirti, tikriausiai reikėtų tenkintis atranka. Dėl to mūsų tikslas – medaliai.“

Algimantas Bružas (BC Wolves nuotr.)
Algimantas Bružas (BC Wolves nuotr.)

Kaip ir įprasta, aukštesnius tikslus gali iškelti piniginės storis, nes jau pirmajame sezone „Wolves“ surinko, Lietuvos mastu, solidų biudžetą. Tai patvirtina faktas, jog Alytaus ekipa disponuoja antru didžiausiu biudžetu šalyje.

Lapkritį Vilniaus „Ryto“ atstovai Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij teigė, kad sostinės klubas yra suplanavęs 3,5 mln. eurų biudžetą, iš kurių 1,7 mln. nubyrės žaidėjų ir trenerių algoms.

Kitas šalies grandas vicečempionas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ turi daugiau nei dvigubai mažiau pinigų už „Wolves“. Aukštaitijos ekipos direktorius Martynas Purlys BasketNews žurnalistui Gustavui Kliknai minėjo, jog visas klubo biudžetas, įskaitant žaidėjų ir trenerių atlyginimus, siekia 1,7 mln. eurų.

Tuo metu „Wolves“ sezono pradžioje skelbė, kad visas klubo biudžetas yra apie 4 mln. eurų. Dabar aiški ir skiriama dalis žaidėjams bei treneriams.

„Mes esame minėję bendrą biudžetą, o biudžetas žaidėjams ir treneriams yra apie dvigubai mažesnis – turime apie 2 milijonus eurų tam, – kalbėjo Bružas. – Tame biudžete, tuose rėmuose mes esame ir su tais pinigais dirbame šį sezoną.“

Kalbant apie naujokus – Taylorą ir Bucknerį – jokia paslaptis, kad daugiausiai intrigos sukėlė pirmojo atvykimas į Lietuvą. Kitaip ir negali būti, kai 33-ejų švedui tai yra tik trečias profesionalo karjeros klubas, o iki tol jis žaidė Šarlotės „Hornets“ bei Madrido „Real“.

Kyla klausimas – kaip apskritai „Wolves“ pavyko įkalbinti tokį žaidėją atvykti į Alytų? Juk klubas nežaidžia pajėgiausiuose Europos turnyruose, nepretenduoja į LKL, KMT titulus.

„Jis neturėjo komandos, nes norėjo vaidmens. Jis turėjo keletą pasiūlymų Eurolygoje, bet nusprendė palaukti komandos, kuri jam pasiūlytų daugiau žaidimo su kamuoliu, daugiau situacijų, kur jis pats galėtų imtis iniciatyvos.

Tokio pasiūlymo, matyt, nesulaukė, pradėjo sezoną, komandos užsipildė. Žemesniame lygyje, matyt, nebuvo komandos, kuri galėtų pasiūlyti ir atitinkamą atlyginimą. Kiek žinau, turėjo irgi dar vieną variantą, bet jį matė labiau kaip vaidmens žaidėją, kuris ginasi ir, iš esmės, laukia perdavimo, meta tritaškį laisvas, koks jis ir buvo „Real“.

Mes pasiūlėme jam galimybę daugiau žaisti su kamuoliu, jau buvo pasiilgęs to nuo Švedijos rinktinės laikų. Pasiūlėme geras sąlygas visomis prasmėmis. Manau, kad tas jį labiausiai ir patraukė. Be to, mūsų prezidentas Rimantas Kaukėnas turi artimą ryšį tiek su krepšininku, tiek su jo agentu bei padarė viską, kad įtikintų jį pasirinkti mus“, – derybų su Tayloru užkulisius apibūdino Bružas.

Jau pirmasis Tayloro mačas Lietuvoje leido įsitikinti jo meistriškumu – KMT ketvirtfinalio pirmajame mače jis surinko 21 tašką ir 26 naudingumo balus.

Dar svarbiau, kad „Wolves“ tą mačą žaidė ne su bet kuo, o Kauno „Žalgiriu“, kuris šiemet vis realiau pretenduoja į vietą Eurolygos aštuntuke.

Toks Tayloro rezultatyvumas atrodė visiškai neįprastas reiškinys, nes iki tol rezultatyviausias jo sezonas Eurolygoje buvo 2017-18 m. su 5,9 taško vidurkiu. Bružas paaiškino, kad ir Madride matėsi jo gebėjimai puolime. Tik tada jų niekam nereikėjo, nes aplink jį buvo daugybė talentų.

„Jį stebint, kiek jis žaisdavo Ispanijos lygoje, būdavo tokių momentų, kada jis sužaidžia su kamuoliu. Buvo aišku, kad jis gali tą daryti aukštu lygiu. Vėl gi, jis žaidė „Real“, tai yra aukščiausias lygis Europos krepšinyje ir tai yra gerokai aukščiau nei esame mes šiai dienai.

Tačiau jis žinojo, kad nusileidęs į šiek tiek žemesnį lygį vis tiek galės duoti žymiai daugiau puolime. Ką ir matome. Pirmieji mačai parodė, kad jis tikrai geba žaisti kamuoliu, geba kurti situacijas sau ir kitiems bei yra mums labai svarbus, labai padeda visur. Ne tik gynyboje, kur jis yra elitinis gynėjas Europos mąstu, bet ir puolime. Mūsų pamąstymai pasitvirtino“, – sakė Bružas.

Be to, niekur nedingo ir ta vertybė, dėl kurios Tayloras išsilaikė „Real“ sudėtyje aštuonerius metus – gynyba.

Darbą prie savojo krepšio sunku pavaizduoti statistikoje, tačiau gyvai tai matosi plika akimi. Tayloras per tris mačus Lietuvoje perėmė bent po 1 kamuolį, bet prisideda ne tik tuo.

„Taip, jis 33-ejų, bet čia tas atvejis, kai yra tik skaičius pase, – apie gynybą kalbėjo Bružas. – Fiziškai tai yra labai gerai pasiruošęs žaidėjas, jis daug sportavo, palaikė gerą formą. Jis iš savęs yra labai geras atletas ir tokie krepšininkai sensta vėliau.

Dabartinėje fizinėje formoje jis tikrai pajėgus atlikti tokias pačias užduotis mūsų lygyje, kokias darė „Real“ gynyboje. Šie mačai irgi mums parodė ir mes matėme didžiulę jo įtaką gynyboje. Tas pats mačas su Utenos komanda, jis buvo labai svarbus komandinėje gynyboje, perimant nemažai kamuolių, pamušė kai kuriuos kamuolius. Jis darė įtaką abiejose aikštelės pusėse. Esame ramūs dėl gynybos, o dar matome, kad ir puolime jis gali duoti labai daug.“

Vis tik lygiai taip pat, kaip netikėtas buvo Tayloro atvykimas, taip ir skaudus būtų jo išvykimas dar šiame sezone. Pasak Bružo, tokia galimybė yra.

„Kažkokios galimybės įmanomos, bet nenorėčiau tikslinti kažkokių dalykų, nes čia yra konfidencialumo susitarimas. Yra sutartis ir negaliu apie tai kalbėti“, – apie Tayloro kontrakto situaciją ir galimą išvykimą sakė Bružas.

„Wolves“ savo sudėtyje šiuo metu turi 15 žaidėjų. Rimas Kurtinaitis jau anksčiau minėjo, kad papildymų daugiau nebebus, bet ar bus atsisveikinimų?

Užuominų apie nuviliančius žaidėjus teikė ekspertai, kurie nuo sezono pradžios kritikuoja prancūzą Hugo Invernizzi. Vis tik Bružas teigia, kad permainų bent dabar neplanuojama.

„Šiuo metu neplanuojame nieko, o geresnį vaizdą matysime, kai grįš traumuoti žaidėjai ir bus visa komanda tokia, kokia ji yra. Dabar kažkiek sunku kalbėti, kai dar neturime rotacijoje Ahmado (Caverio), Marcoso (Delia).

Kai jie grįš, matysime bendrą vaizdą ir tada žiūrėsime. Jeigu jausime, kad kažkur dar reikia stiprintis ir galime tai daryti – žiūrėsime, tada gal kažką ir darysime. Šiai dienai tai neplanuojame“, – sakė Bružas.

Kitas „Wolves“ naujokas – Buckneris – buvo labiau lauktas visuomenėje, nes nuo pat sezono pradžios komandai labai trūko stipraus kūno po krepšiu.

Su atvykimu į Alytų stipriai buvo siejamas buvęs Eurolygos žaidėjas Johnny Hamiltonas. Vis tik su juo susitarti nepavyko ir aukštaūgio paieškos išsitęsė iki pat sausio.

Nepaisant to, Bružas pasidžiaugė, kad pavyko ne tik gauti tai, ko norėjo, bet su ribotais finansais gauti du žaidėjus.

„Iš esmės dėl to, kad ieškojome žaidėjo, kuris pakeltų mus į aukštesnį lygį, – paklaustas, kodėl užtruko aukštaūgio paieškos, atsakė Bružas. – Nenorėjome rašytis to žaidėjo, kuris tiesiog užpildytų vietą rotacijoje. Bandėme gauti ne vieną žinomą centrą, Eurolygos patirties turintį žaidėją ir vienas iš jų buvo Johnny. Buvo dar keli tokie krepšininkai, mes ilgai vedėme su jais derybas, bet galiausiai mums nepavyko jų įtikinti.

Dėl to paieškos užsitęsė, bet galutiniame rezultate, jei būtume pasirašę tokio lygio centrą, tai, ko gero, nebūtume pajėgę įsigyti Jeffery Tayloro. Tai galiausiai mes net ir išlošėme.

Su Ericu irgi neskubėjome, išlaukėme, kol atsiras tokių savybių žaidėjas, koks Ericas. Gavosi visai gerai, nes vienu šūviu du zuikius nušovėme.“

Per karjerą Buckneris du sezonus žaidė Europos taurėje, o paskutinį kartą tai darė 2019-20 metų sezone.

Tuomet „Monaco“ komandoje amerikietis rinko po 10,4 taško, 5,3 atkovoto kamuolio ir 12,4 naudingumo balo statistiką.

Prieš kelerius metus Buckneris pasižymėdavo įspūdingais šuoliais virš lanko. Dabar jam 32-eji, tačiau galingu dėjimu jis drebino „Ryto“ krepšį jau pirmajame savo mače. Ar galima to tikėtis dar dažniau?

„Jis kylantis, iš atletinės pusės jis tikrai geras. Aišku, gal nebėra elitinio lygio atletas, koks buvo „Monaco“ laikais. Bet jis vis dar yra geros sportinės formos, šį sezoną žaidė ir gerai žaidė, kad ir Turkijos antroje lygoje.

Mums buvo labai svarbu, kad įsigytume žaidėją, kuris iškart galėtų duoti. Kad tai nebūtų krepšininkas nežaidęs pusę sezono ir reikėtų du mėnesius jį statyti ant kojų. Ericas palaikė gerą sportinę formą, nes žaidė komandoje ir iš atletinės pusės matome, kad pakankamai atletiškas ir mums padėtų. Rungtynėse su „Rytu“ mums labai padėjo kovoje dėl atšokusių kamuolių ir manau, kad jo žaidimas tik gerės“, – apie Bucknerį kalbėjo Bružas.

Raudona vėliavėlė ties Buckneriu galėjo pasirodyti spalvingas žaidėjo CV. Per profesionalo karjerą jis yra atstovavęs net 12 klubų, o paskutinė jo stotelė buvo Turkijos antroje lygoje.

Galbūt tai signalizuoja apie sunkią asmenybę?

„Dėl charakterio susirinkome daug informacijos, apie jį buvo tik teigiami atsiliepimai, – ramino Bružas. – Viskas yra tvarkoje, jokių nusiskundimų iš kitur negirdėjome.

Karjeroje būna skirtingų situacijų. Kažkur gal negavo atlyginimo, kažkur gal agentas pamatė jam geresnę galimybę. Kiekvienas profesionalas darosi kaip jam geriau. Ericas, matyt, irgi ieškojo galimybių atsiskleisti, galbūt daugiau pinigų uždirbti. Dėl to, turbūt, ta karjera tokia ir buvo.“

„Wolves“ artimiausias iššūkis vietiniame fronte laukia sausio 22 d. Tuomet Kurtinaičio auklėtiniai žais atsakomąsias KMT ketvirtfinalio rungtynes su „Žalgiriu“.

Pirmoji komandų akistata Alytuje baigėsi užtikrinta kauniečių pergale – 95:79 – tad „Wolves“ viltys prasprūsti į finalo ketvetą yra itin mažos.

Ar klubui nėra gaila prarasto laiko su vėlyvu naujokų atvykimu? Bružas teigia, jog klubo koncentracija išlieka į tą vietą, kuri gali atnešti tarptautines varžybas.

„Matote, tikėtis, kad nugalėsi „Žalgirį“… labai optimistiškai turi mąstyti, – sakė krepšinio operacijų vadovas. – „Žalgiris“ šį sezoną yra sunkiai įveikiamas bet kam Lietuvoje. Matome, jog jie puikiai Eurolygoje žaidžia, labai gera komanda.

Jei būtume turėję Jeffery savaite anksčiau, ar tai būtų kažką ypatingai keitę? Nesu tikras, nežinau ir nėra tokio, kad gaila. Sakyčiau, kad tiesiog burtai nelabai pasisekė. Yra kaip yra, šį sezoną turime esminius tikslus, kurie spręsis pavasarį.“

Pasidalinti