Atkirtis IOC: Rusija ir Baltarusija ilgam šalinama iš ledo ritulio turnyrų

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Aleksandras Lukašenko ir Vladimiras Putinas (Scanpix nuotr.)

Tarptautinė ledo ritulio federacija ilgam pašalino Rusiją ir Baltarusiją iš visų savo turnyrų.

Pasak IIHF, Rusijos invazija į Ukrainą neleidžia jausti užtikrintai dėl žaidėjų, turnyrų darbuotojų ir fanų saugumo, o draudimas dalyvauti tarptautiniuose turnyruose gali būti pratęstas ir po 2023/2024 metų sezono.

„Per anksti, – apie leidimą rusams dalyvauti turnyruose kalbėjo federacijos prezidentas Lucas Tardiffas. – Per daug rizikų.“

Prezidentas taip pat teigė, jog Rusijai greičiausiai nebus leista dalyvauti kitų metų moterų ir vyrų pasaulio čempionatuose atitinkamai JAV ir Čekijoje.

Pasak AP, šis draudimas kartu yra ir žinutė Vladimirui Putinui bei Aleksandrui Lukašenko, kuriems ledo ritulys yra mėgstamiausias sportas.

Savo ruožtu Rusijos ledo ritulio federacija IIHF nuogąstavimus dėl žmonių saugumo pavadino nesąmoningais.

„Toks sprendimas nėra nei konstruktyvus, nei naudingas ledo rituliui pasaulyje“, – skelbė Rusijos ledo ritulio federacija.

Tarptautinė ledo ritulio federacija priimdama tokį sprendimą pasiuntė žinutę ir Tarptautiniam olimpiniam komitetui, kuris pastaruoju metu spaudžia federacijas įtraukti rusus ir baltarusius į tarptautinius turnyrus.

Šiemet apie tai, jog ketina įtraukti karo nusikaltėliui į savo turnyrus, pranešė tarptautinės dziudo ir fechtavimosi federacijos.

Pasidalinti