Antrajame kėlinyje žaisti pradėję vengrai krito prieš Šveicarijos rinktinę

Michelis Aebischeris (Scanpix nuotr.)

Antrose Europos futbolo čempionato A grupės rungtynėse puikų pirmą kėlinį sužaidę Šveicarijos futbolininkai įveikė Vengrijos rinktinę.

Murato Yakino treniruojama Šveicarijos rinktinė buvo akivaizdžiai geresnė komanda aikštėje pirmajame kėlinyje, atsilaikė antrajame ir pasiekė pergalę rezultatu 3:1.

Nuo pirmų minučių šveicarai perėmė kamuolio kontrolę ir kūrė gerokai pavojingesnes atakas nei priešininkai. Jau 11 minutę Kwadwo Duah gavo puikų Michelio Aebischerio perdavimą ir atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką išvedė savo komandą į priekį.

Šveicarų džiaugsmą sustabdė pakilusi šoninio teisėjo vėliavėlė, bet po VAR peržiūros įvartis buvo įskaitytas.

Už kelių minučių šveicarai turėjo puikią progą pasižymėti dar kartą, bet vengrus šįsyk išgelbėjo vartininkas Peteris Gulacsi.

Šveicarai ir toliau žaidė kokybiškesnį futbolą ir savo pasiekė pačioje kėlinio pabaigoje. Aebischeris gavo kamuolį varžovų baudos aikštelės prieigose ir puikiu smūgiu į apatinį vartų kampą padvigubino rezultatą. Jis tapo pirmuoju šveicaru, įmušusiu įvartį ir atlikusiu rezultatyvų perdavimą vienose rungtynėse Europos čempionatų istorijoje.

Vaizdas aikštelėje pasikeitė sužaidus apie 10 minučių antrajame kėlinyje. Vengrai pradėjo rengti vis aštresnes atakas. Sužaidus 62 minutes po puikaus Dominiko Szoboszlai perdavimo galva šalia vartų smūgiavo Barnabas Varga.

Marco Rossi auklėtiniai nemažino spaudimo ir už trijų minučių po to paties Szoboszlai perdavimo Varga nebeklydo ir sumažino savo komandos atsilikimą – 1:2. Tai 7-tas puolėjo įvartis per pastarąsias 10 rungtynių atstovaujant Vengrijai.

Praleistas įvartis pažadino Šveicarijos komandą ir žaidimas išsilygino. Rungtynių laikui einant į pabaigą Vengrijos futbolininkai desperatiškai bandė lyginti rezultatą, o šveicarai medžiojo progas kontratakuoti.

Trečią teisėjo pridėtą minutę Šveicarijos ekipos vartininkas Yannas Sommeris tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų aikštės pusę. Nesėkmingai galva sužaidus vengrų gynėjui Breelis Embolo atsidūrė prieš vartininką ir permetė per šį kamuolį.

Kitas rungtynes šveicarai žais birželio 19 dieną, trečiadienį. Jų varžovais bus škotai, kurie 1:5 krito prieš Vokietijos komandą. Vengrų taip pat trečiadienį laukia turnyro šeimininkų vokiečių iššūkis.