Lietuvos rinktinė po 11 metrų baudinių krito Baltijos taurės finale

Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė po 11 metrų baudinių serijos nusileido Estijos futbolininkams Baltijos taurės finale.

Komandos antro kėlinio pabaigoje apsikeitė įvarčiais ir pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1. Po 11 metrų baudinių 4:3 triumfavo Estijos futbolininkai.

Paskutinį kartą Baltijos taurę Lietuvos futbolininkai yra iškovoję 2010 metais.

Pirmą realų momentą 22-ą minutę susikūrė Lietuvos futbolininkai. Kairiuoju kraštu prasiveržęs Artūras Dolžnikovas atliko puikų perdavimą Matui Vareikai, tačiau šis iš itin arti sukirto kamuolį į virpstą.

Pirmajame kėlinyje pavojingų momentų komandos daugiau nesukūrė. Estai iki pertraukos kamuolį kontroliavo 64 proc. laiko. Jie link Edvino Gertmono ginamų vartų atliko 8 smūgiu, iš kurių 2 skriejo į vartų plotą. Lietuviai laimę bandė 4 kartus, tačiau visus netiksliai.

Po pertraukos ant vejos žengė ir kapitono raištį užsirišo Fiodoras Černychas. Jis pakeitė vienintelės progos autorių Vareiką.

Antrą mačo dalį intensyviau pradėjo lietuviai. Armandas Kučys galva atliko pirmą smūgį į varžovų vartų plotą. Netrukus panevėžietis varžovų gynėjui uždirbo ir pirmą geltoną kortelę rungtynėse.

68-tą minutę estai turėjo galimybę pasižymėti. Po keitimo aikštėje pasirodęs Martinas Vetkalas sudrebino Lietuvos rinktinės vartų skersinį.

Sužaidus 81 minutę Markas Andersas Lepikas priėmė kamuolį mūsiškių baudos aikštelėje ir nestipriu, tačiau taikliu smūgiu pelnė pirmą rungtynių įvartį.

Sužaidus vos 3 minutes neseniai ant vejos pasirodęs Giedrius Matulevičius puikiai susitvarkė su varžovų gynėjais ir išlygino rungtynių rezultatą.

Pirmą teisėjo pridėtą minutę Černychas atliko puikų smūgį iš 17 metrų ir kamuolys į aikštę grįžo, atšokęs nuo virpsto. Pagrindinis laikas baigėsi taikiai ir komandos dėl taurės ėjo aiškintis 11 metrų baudinių serijoje.

Lietuvos rinktinės pralaimėjimas prieš Estiją

Jau pirmuoju smūgiu pasižymėti nesugebėjo Justas Lasickas, o jam įkandin pasekė ir Černychas. Varžovai realizavo savo pirmus 3 baudiniu, tačiau ketvirtąjį bandymą atrėmė Gertmonas. Vis tik estai penktuoju smūgiu įtvirtino savo pergalę turnyre.

Nuo 11 metrų žymos mūsų komandoje neklydo Artemijus Tutyškinas, Arvydas Novikovas ir Linas Klimavičius.