Futbolas – dar arčiau namų: Anglija baudinių serijoje pranoko šveicarus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Bukayo Saka (Scanpix nuotr.)

Dar viename dramatiškame Europos čempionato ketvirtfinalyje Garetho Southgate’o vadovaujama Anglijos rinktinė po baudinių serijos pranoko šveicarus ir žengė į pusfinalį.

Pirmajame šeštadienio ketvirtfinalyje kol kas ne itin gerą įspūdį paliekanti, bet pergalių receptą išlaikanti Anglijos rinktinė triumfavo 1:1 (5:3).

Kol kas visuose trijuose Europos čempionato ketvirtfinaliuose nugalėtojai paaiškėjo po papildomo mačo laiko, o du pastarieji mačai baigėsi po 11 m baudinių serijos.

Pusfinalyje Southgate’o komandos lauks akistata su Nyderlandų ir Turkijos poros nugalėtoja.

Šeštadienio dvikovoje komandos labai drąsiu žaidimu nepasižymėjo. Pirmajame kėlinyje kamuolio kontrolė ir pusprogės priklausė anglams, tačiau antroje mačo dalyje žaidimas apsilygino, o 75-ą minutę galiausiai krito ir pirmasis įvartis, kuomet iš metro pasižymėjo šveicarų puolėjas Breelis Embolo.

Visgi Murato Yakino auklėtinių džiaugsmas truko neilgai, nes jau po 5 minučių lygybę puikiu smūgiu atstatė „Arsenal“ komandos puolėjas Bukayo Saka.

Apsikeitusios įvarčiais komandos vėl griebėsi saugesnės taktikos, nors antro pratęsimo kėlinio pabaigoje Xherdanas Shaqiri nuo kampinio gairelės sukirto kamuolį į vartų konstrukciją, o netrukus Jordanui Pickfordui teko tvarkytis su dar keliais pavojingais šveicarų epizodais.

Galiausiai rezultatas išliko nepakitęs ir mačas persikėlė į 11 m baudinių seriją.

Paskutinį kartą anglai baudinių serijoje dalyvavo praeitame Europos čempionate, kuomet būtent joje atidavė titulą italams.

Visgi šįkart prie 11 m žymos anglai buvo geresni. Cole’as Palmeris ir Jude’as Bellinghamas užtikrintai realizavo savo smūgius, o šveicarai nesugebėjo įmušti jau pirmojo – su prastu Manuelio Akanji smūgiu lengvai susitvarkė Pickfordas. Ši klaida šveicarams tapo lemtinga, mat Anglijos futbolininkai nesuklydo nė karto.

Pasidalinti