Žingsniu arčiau „Top 16“: karštai palaikomas „Rytas“ suvystė graikus

Jarvisas Williamsas (FIBA nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ atsidūrė žingsneliu arčiau FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapo.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai įkrintamųjų seriją pradėjo pergale – namuose 85:62 nugalėjo Salonikų PAOK.

Serijoje iki dviejų pergalių vilniečiai pirmauja 1:0. Kitas mačas bus žaidžiamas sausio 11 d. Salonikuose.

PAOK į Vilnių atvyko stipriai nukraujavęs. Graikijos komandai šiame mače negalėjo padėti keturi žaidėjai: Diamantis Slaftsakis, Nate‘as Renfro, Georgis Kamberidis ir Theodoras Konstantinidis.

„Rytas“ šioje serijoje turi namų aikštės pranašumą. Jei Salonikuose nepavyks pasiekti pergalės, lemiamas mačas bus žaidžiamas Vilniuje.

Viso mačo metu vilniečiai jautė karštą sirgalių palaikymą – JEEP arena buvo užpildyta sausakimšai (2,5 tūkst. vietų).

Vilniaus ekipa H grupėje per 6 mačus laimėjo triskart ir finišavo antroje vietoje. PAOK G grupėje pasiekė dvi pergales ir tenkinosi trečia pozicija.

„Rytas“ dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių. Jų šeimininkai sugriebė 45, kai varžovai – 25.

Nugalėtojams Martynas Echodas per 19,5 minutės surinko 11 taškų (5/5 dvit., 1/2 baudų), 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

„Rytas“ nuo pirmųjų minučių ėmė naudotis varžovų netektimis ir po spurto 8:0 įgijo pranašumą (17:9). Dar vienas spurtas buvo antrajame kėlinyje, po kurio sostinės ekipa pasiekė ir dviženklę persvarą (38:25).

„Rytas“ absoliučiai iniciatyvą perėmė po pertraukos. Varžovai vargo kiekvienoje atakoje, o įsismaginę šeimininkai, vedami Marcuso Fosterio, susikrovė 23 taškų pranašumą (65:42).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, bet ir jame dominavo „Rytas“. Didžiausias vilniečių pranašumas siekė 29 taškus (79:50 ir 83:54).

„Rytas“: Marcusas Fosteris ir Margiris Normantas po 14, Martynas Echodas ir Benedekas Varadi po 11, Elvaras Fridrikssonas 10.
PAOK: Jalenas Riley 17, Jaylenas Handsas 11, Tylleris Polley 8.