Motiejūnas – apie Eurolygos ateitį, chaosą Berlyne ir „ne“ Dubajui

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Paulius Motiejūnas (BNS Foto nuotr.)

Eurolygos vykdantysis direktorius graikų tinklapiui SDNA patvirtino, jog kitą sezoną Dubajaus komanda stipriausiame žemyno turnyre nepasirodys.

„Kitą sezoną Dubajaus komanda rungtyniaus Adrijos lygoje. Su jais palaikome pastovų kontaktą, tačiau kol kas šis žingsnis nebus priimtas. Kalbamės su investuotojais, žiūrime, ką galime padaryti su galiojančiomis sutartimis.

Svarstome visus įmanomus variantus. Kalbamės su Dubajumi ir ieškome sprendimų būdų. Negaliu garantuoti, jog jie čia bus ir kitą sezoną, tačiau tikrai norime išlaikyti kontaktą su jais ir ateityje“, – SDNA cituoja Eurolygos direktorių.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vadovas taip pat prabilo ir apie nesklandumus su finalo ketvertu Berlyne, kuomet dėl chuliganiško fanų elgesio abiejų pusfinalio mačų startas nusikėlė pusvalandžiu.

„Ne tokio finalo ketverto starto norėjome. Prieš atidarant vartus, kai kurie sirgaliai pabandė įveikti vietos policijos pastatytus barjerus. Norėjome garantuoti bilietus turinčių asmenų saugumą, todėl nutarėme atidėti pirmąjį pusfinalį.

Tikimės, kad sekmadienis bus gerokai ramesnis ir panašių problemų nepasitaikys.

Specialioje spaudos konferencijoje Motiejūnas prabilo ir apie laikinų licencijų klubams problemas bei planus jas įteikti ilgesniems laikotarpiams.

„Dėl nesaugumo klubai kenčia. Dėl neužtikrintumo kenčia jų santykiai surėmėjais. Planuojame prailginti laikinų licencijų galiojimą. Jos būtų išduodamos nuo 2 iki 5 metų.

Taip pat planuojame įvesti minimalaus biudžeto ribas Eurolygoje norintiems žaisti klubams. 7 milijonų eurų biudžetai su Eurolygos kaštais ir konkurencingumu yra nesuderinami“, – teigė lietuvis.

Jis taip pat sulaukė klausimo apie tai, ar planuojamas reguliariojo sezono mačų skaičiaus didinimas nepakenktų žaidėjų sveikatai.

„Mes manome visai kitaip. Esame tikri, kad mačų didinimas kaip tik išeitų į naudą komandoms. Europoje Eurolyga yra geriausias krepšinio produktas. Pasaulyje esame antri. Kodėl turėtume mažinti mačų skaičių? Tai būtų žingsnis atgal klubams, organizacijoms ir patiems žaidėjams, nes tai visiems atsilieptų finansiškai.

Ne tik nenorime mažinti mačų skaičių, bet ir norime jį didinti. To reikalauja pats Eurolygos produktas. Mūsų tikslas nėra sumažinti vietinių čempionatų lygį, tačiau rungtynės juose dažnai vyksta pustuštėse arenose. Tai yra akivaizdžiausias ženklas, ko iš tikrųjų nori fanai“, – kalbėjo Eurolyga.

Pasidalinti