Žibėnas – apie per minkštą „Rytą“ ir teisėjavimą

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (FIBA nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ atsidūrė keblioje padėtyje FIBA Čempionų lygoje, o vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas vis dar sprendžia galvosūkį – kaip išvengti bangavimų?

Vilniečiai trečiadienį namuose panaikino 22 taškų deficitą, kurį laiką pirmavo, tačiau 79:86 nusileido Bonos „Telekom Baskets“.

Antrajame kėlinyje Bonos klubas pirmavo 43:21. Žibėnas paminėjo, jog su tokiu rezultatu komandai kovoti buvo per sunku.

„Sveikinimai Bonos komandai, jie pradėjo rungtynes taip, kaip visada, ypač išvykose, – pradėjo Žibėnas. – Pradėjo nuo gynybos, nukirto mūsų užtvaras, perdavimų linijas ir tada bėgo. Tai jie daro geriausiai.

30 taškų iš greito puolimo yra per daug, taip pat 15 atkovotų kamuolių puolime yra per daug.

Antroje pusėje buvome žymiai geresni, ypač stabdant jų lyderį Shortsą. Tačiau kaip ir sakiau nekontroliuojame gynybos tranzicijoje ir kovos dėl kamuolių. Man patiko, kad žaidėjai kovojo iki galo, rodė charakterį, sugrįžo į rungtynes, bet prieš tokią komandą negana žaisti 20 minučių.“

Pirmoje pusėje „Rytas“ nefunkcionavo nei gynyboje, nei puolime. Per pirmuosius du kėlinius buvo praleisti 54 taškai, o varžovų lyderis T.J. Shortsas per šį laiką išskirstė 8 rezultatyvius perdavimus.

„Pradžioje bandėme žaidėjams pasakyti, kad tai yra komanda, kuriai nesvarbu žaisti namuose ar išvykoje. Tai yra jų žaidimas, net po įmesto metimo jie eis į priekį, ypač po atkovoto kamuolio.

Tiesiog nesustabdėme jų, buvome su jais per geri, per švelnūs. Negalime taip pradėti „Top 16“ rungtynių, kai varžovams leidžiami dėjimai, kai leidžiami atviroje aikštelėje laisvi tritaškiai. Turime pražangų, turime pradėti kitaip. Tai jau apdainuota dainelė n kartų. Šiandien šitaip mes pradėjome rungtynes. Paprasčiausiai per minkštai ir per švelniai“, – pirmos pusės bėdas prisiminė Žibėnas.

Sostinės klubas buvo kur kas gyvesnis po pertraukos. Deficitas iki vienženklio krito jau trečiajame kėlinyje, o lemiamame ketvirtyje atkarpa 14:0 net leido išsiveržti į priekį (73:72).

„Tokiose rungtynėse yra svarbiausia, kas labiau norės, – pasikeitimą po pertraukos įvardijo Žibėnas. – Žaidėjai paprasčiausiai nusprendė neduoti nieko pigaus, ypač savo aikštelėje, neduoti jokių pigių taškų, neduoti jokių laisvų metimų. Tiesiog pradėjome dirbti.

Aišku, labai padėjo keitimasis ginamaisiais, bet esmė, kad išėjome žymiai kietesni. Tai yra mūsų žaidimas, bet niekaip nepavyksta įrodyti, kad to žaidimo reikia 40 minučių. Galiu drąsiai sakyti, kad su tokiu žaidimu, ką mes žaidėme antroje pusėje, mes tikrai galime eiti į „Top 8“.

To sieksime, jokio brūkšnio nebrėžiame. Tvarkaraštis nebus iš lengviausių – dvejos rungtynės išvykoje, vienos namuose. Bet su tokiu žaidimu mes tikrai galime keliauti į kitą etapą.“

Likus 30 sekundžių „Rytas“ atsilikinėjo ir atidavė kamuolį Marcusui Fosteriui, kuris greitai išmetė tritaškį. Vis tik amerikietis metė pro šalį, o neatlikta pražanga kainavo dar daugiau – varžovų dėjimas uždarė rungtynes (83:79).

Žibėnui amerikiečio sprendimas priekaištų nepaliko.

„Žaidėjams leidžiame spręsti kaip jie jaučiasi, – apie Fosterio metimą sakė Žibėnas. – Jis turėjo gerą momentą rungtynėse, buvo įmetęs kelis tokius metimus. Tai yra jo metimai, jis tą pajautė ir duodame žalią šviesą mūsų lyderiams tokius metimus mesti. Tai buvo geras metimas, išsisuko. Kitose rungtynėse įmes.“

„Rytas“ šiame mače vertėsi be trijų pagrindinės sudėties žaidėjų: Jarviso Williamso, Luko Ulecko ir Tomo Lekūno.

Išbyrėjusia rotacija pasinaudojo „Ryto“ jaunuolis Adas Šimonis, kuris antrajame kėlinyje sužaidė pusantros minutės. Vis tik Žibėnas pripažino, jog jėgų klausimas irgi buvo aktualus.

„Jarvisas nebuvo pasiruošęs rungtynėms, nugaros spazmai, – sakė Žibėnas. – Gal ir galėjome jį naudoti, bet tokiose rungtynėse reikia pasiruošimo šimtu procentu. Šiandien jis toks nebuvo.

Šiandien reikėjo karių aikštelėje. Taip, rungtynių pabaigoje kvapo gal kažkiek ir pritrūko, nes žaidėme su neįprastai maža rotacija. Pasijautė ir Luko, ir Tomo nebuvimas. Tačiau tikrai neieškome pasiteisinimų, galėjome šias rungtynes laimėti.“

„Ryto“ treneris tikisi, jog Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) savaitgalyje, kuris vyks vasario 18-19 dienomis, jis turės visus tris žaidėjus.

Taip pat „Ryto“ treneris pakomentavo teisėjavimą, kuris jam didesnių klausimų nesukėlė.

„Manau, kad teisėjai atliko gerą darbą, žiūrovai dar geresnį (šypsosi).

Esu kažkur pasakęs, kad trenerius, žaidėjus galima kritikuoti, o teisėjų – ne. Treneriai ir žaidėjai nuo kritikos tobulėjame, norisi, kad ir teisėjai tobulėtų. Tačiau yra kaip yra. Teisėjai atliko normalų darbą, kažkur emocijos buvo viršų paėmusios, vienas ar kitas epizodas gal ir diskutuotinas. Tačiau pražangų skaičius vienodas, baudų išmesta panašiai“, – sakė Žibėnas.