22 taškų deficitą panaikinęs „Rytas“ dramatiškai nusileido vokiečiams

Marcusas Fosteris (FIBA nuotr.)

Į mėnesio pertrauką nuo tarptautinių varžybų Vilniaus „Rytas“ (1-2) išeina prastomis nuotaikomis.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmąjį FIBA Čempionų lygos „Top 16“ ratą užbaigė dramatišku pralaimėjimu namuose 79:86 prieš Bonos „Telekom Baskets“ (3-0).

Likus 2 minutėms labai svarbų tritaškį įrideno Margiris Normantas (78:77). Vokiečiai rado atsakymą – pasižymėjo Finnas Delany (79:78).

Prasidėjus paskutinei minutei Evaldas Kairys stojo mesti baudų ir pataikė vieną iš dviejų (79:79). Tuomet jau „Telekom Baskets“ išprovokavo pražangą, o Karstenas Tadda neklydo (81:79).

30 sekundžių turėjęs „Rytas“ atidavė kamuolį Marcusui Fosteriui, kuris greitai išmetė tritaškį. Vis tik amerikietis metė pro šalį, o neatlikta pražanga kainavo dar daugiau – varžovų dėjimas uždarė rungtynes (83:79).

„Rytas“ per pirmąjį ratą namuose nugalėjo Stambulo „Bahčešehir“, tačiau nusileido vokiečiams ir Manresos BAXI. Į kitą etapą žengs dvi geriausios grupės komandos.

Vilniaus ekipos kitas mačas Čempionų lygoje vyks kovo 8 d. su ta pačia Bonos ekipa. Per šį laiką vyks FIBA rinktinių bei klubinių taurių pertrauka.

„Telekom Baskets“ šiuo metu yra viena geriausių Vokietijos lygos komandų. Vietiniame čempionate ekipa užima antrąją vietą, atsilikdama tik nuo Eurolygoje žaidžiančios Berlyno ALBA. Praėjusiame ture Bonos komanda įveikė kitą šalies grandą Miuncheno „Bayern“.

Pirmoje pusėje „Ryto“ žaidimas visiškai nesiklostė, o savo sąlygas diktavę vokiečiai jau pirmajame kėlinyje susikrovė 14 taškų persvarą (28:14).

Vilniečiai atrodė subyrėję ir antrajame kėlinyje, kuriame vienu metu atsiliko 21:43. Tuo metu komandoje po septynis taškus buvo surinkę trys žaidėjai: Elvaras Fridrikssonas, Marcusas Fosteris ir Gytis Radzevičius.

Pirmąją pusę „Rytas“ užbaigė pralaiminėdamas 39:54, bet ėmė rodyti gyvybės ženklus po pertraukos. Spurtas 8:0 grąžino Žibėno auklėtinius į rungtynes (57:63).

Ketvirtajame kėlinyje Bonos ekipa buvo atstačiusi dviženklę persvarą (72:59), bet „Rytas“ smogė spurtu 13:0 ir perėmė iniciatyvą (73:72). Intriguojančioje atomazgoje šeimininkai vis tik pralaimėjo.

Nugalėtojams Martynas Echodas per 27 minutes surinko 15 taškų (5/7 dvit., 5/8 baudų), 8 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus.

Varžovų gretose labiausiai išsiskyrė Tysonas Wardas, per 24 minutes surinkęs 17 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 2/2 baudų), 6 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

„Rytas“: Margiris Normantas 17 (4/6 trit.), Martynas Echodas 15, Marcusas Fosteris 14, Gytis Radzevičius 13, Elvaras Fridrikssonas 12.
„Telekom Baskets“: Tysonas Wardas 17, Karstenas Tadda 14, T.J. Shortsas 13 (12 rez. perd.).