Antradienį Kauno „Žalgiriui“ pristačius savo 2024-2025 m. sezono biudžetą, komandos prezidentas Paulius Jankūnas ir sporto direktorius Gediminas Navickas prabilo apie rezervą papildymams, Andrea Trinchieri kontraktą ir bendradarbiavimą su Londono „Lions“ klubu.
Šį sezoną „Žalgirio“ biudžetas bus rekordinis – 17,7 mln. eurų. Palyginus su artimiausiais persekiotojais „Betsafe-LKL“ čempionate, Kauno komandos piniginė bus didesnė 12 mln., tačiau, žinoma, pagrindinis komandos dėmesys yra Eurolyga, kurioje net ir su rekordiniu biudžetu „Žalgiris“ bus antroje lentelės dalyje.
„Žalgirio“ vadovai spaudos konferencijoje prabilo ir apie keliamus tikslus specialistui iš Italijos Trinchieri, kuriam keliami lūkesčiai sugrąžinti LKL titulą į Kauną, laimėti Karaliaus Mindaugo taurę, o Eurolygoje pasiekti bent įkrintamąsias, t. y. patekti tarp 10 iš 18 geriausių reguliariojo sezono komandų.
Šio tikslo medžioklę „Žalgiris“ pradeda jau už dviejų dienų namuose prieš „Barcelona“ krepšininkus.
„Visi laukiame Eurolygos. Turėjome turnyrą Turkijoje, jau startavome ir „Betsafe-LKL“, bet tikrasis mūsų pajėgumas pasimatys Eurolygoje. Nekantriai ir su jauduliu laukiame starto“, – teigė klubo vadovai.
– Kol kas į pirmąjį mačą bilietai dar nėra išparduoti. Ar tai gali būti susiję su padidėjusiomis bilietų kainomis ir ar šį sezoną taip pat tikitės tokio pačio kiekio „sold-outų“ kaip pernai, kuomet vietų nebuvo likę į 16 iš 17 namų rungtynių?
– Taip, tikimės „sold-outų“. Tyrėmė rinką, Eurolygos ir LKL rungtynes prilyginome kaip renginiams. Tos rungtynėse su „Barcelona“ yra pirmosios, tad tikriausiai ir fanai bilietus perka lėčiau, bet, paskutinėmis žiniomis, jų liko nedaug, tad manau, jog bus išpirkti.
Daug kas priklausys ir nuo komandos žaidimo. Jeigu komanda žais gerai, kausis kiekvienose rungtynėse ir sieks pergalių, manau, kad ir šiemet bus daug „sold-outų“.
– Pernai minėjote planus drausti žaidėjus nuo traumų. Ar jie materializavosi?
– Pernai gilinomės į šią situaciją, bet šį sezoną jie dar yra neapdrausti. Bet šią galimybę svarstome.
– Dėl kokių priežasčių administracinės praeito sezono išlaidos išaugo milijonu – nuo planuotų 1,9 mln. iki 2,9 mln. eurų?
– Daug investuojame į skaitmeninį turinį, brangsta ir rungtynių aptarnavimas: ir pats renginys, pasiruošimas, šou elementai.
– Tikitės 7,5 mln. eurų pajamų iš bilietų pardavimų. Ar skaičiavote, kiek tam reikėtų pasiekti „sold-outų“?
– Nepasiskaičiavome. Žiūrėjome į praėjusį sezoną ir tikimės, kad šiemet jų bus ne mažiau.
– Kazys Maksvytis po pirmos pilnos savo vasaros komandoje pasiekė atkrintamąsias, šią vasarą taip pat įvyko gana reikšmingas persitvarkymas. Ar galima lyginti šiuos du sezonus?
– Kiekvienas procesas ir sezonas yra truputį skirtingas, šiais metais, po nesėkmingo sezono, ypatingai. Matėme, kur galime patobulėti, ir tuos pertvarkymus padarėme.
– Koks yra pagrindinis „Žalgirio“ vadovybės nerimas prieš Eurolygos sezono pradžią?
– Visi laukiame Eurolygos. Turėjome turnyrą Turkijoje, jau startavome ir „Betsafe-LKL“, bet tikrasis mūsų pajėgumas pasimatys Eurolygoje. Nekantriai ir su jauduliu laukiame starto.
– Negąsdina išsipūtę varžovų biudžetai?
– Mūsų biudžetas irgi truputėlį išsipūtęs. Kitos komandos taip pat nestovi vietoje, viską diktuoja žaidėjų ir trenerių rinka. Tikime šia komanda ir tuo, kad rezultatai ateis.
– Ar per trejus metus dukart nelaimėtas vietinis čempionatas verčia teikti didesnį dėmesį LKL?
– Visą laiką skiriame didelį dėmesį. Dėl didelio skaičiaus rungtynių ir kelionių žaidėjai kartais natūraliai būna pavargę. Tačiau viskas rodo, kad LKL stiprėja ir joje atsiranda vis daugiau komandų, kurios kaunasi dėl titulų ir pirmų vietų. Be abejo, norime grąžinti čempiono titulą Kaunui.
– Jūs vieninteliai balsavote prieš keturių ratų sistemą. Ar lyga išklausė jūsų argumentus ir ar yra planuose trumpinti sezoną?
– Lyga visada įsiklauso, susitikimuose vyksta atvira diskusija. Rungtynių skaičius sezono metu vis didėja. Nenorime, kad būtų keturi ratai ir rungtynių skaičius dar labiau padidėtų. Bet lyga yra sudaryta ne tik iš mūsų, dar yra 9 klubai.
– Kiek realu „Žalgiriui“ kažkada pasiekti 20 mln. eurų biudžetą?
– Nežinau, kol kas džiaugiamės šiuo rekordiniu biudžetu. Matome, kaip kitos komandos taip pat didina savo biudžetus ir kokius žaidėjus pasirašo. Visada norime būti konkurencingi Eurolygoje, todėl norėtųsi, kad tas biudžetas didėtų toliau.
– Ar jame yra numatyta vietos kokiems nors papildymams?
– Kol kas nieko nesidairome. Brady Manekas iškrito 2-3 savaitėms. Žiūrėsime, kaip vyksta jo gijimo procesas ir kada jis galės grįžti į aikštę. Biudžete yra pailkta vietos galimam papildymui?
– Nematote rizikų priekinėje linijoje, kur turite tik Lauryną Birutį ir veteraną Bryantą Dunstoną?
– Prieš sezoną tų rizikų visada būna daug, bet turime nemažai žaidėjų, kurie gali žaisti per dvi ar net tris pozicijas. Manau, kad šioje sezono stadijoje Maneko iškritimą kompensuoti galėtų Edgaras Ulanovas ar Mattas Mitchellas.
– LKL leidžia registruoti tik 6 užsieniečius, jūs jų jau tiek ir turite. Jeigu prireiktų papildymo, vis tiek ieškotumėte užsieniečio?
– Žiūrėtume, kokio krepšininko mums reikia. Rinksimės tokį žaidėją, kuris duotų naudos komandai.
– Kas paskatino pratęsti sutartį su Andrea Trinchieri?
– Tai įvyko vasarą, po sezono. Matome kiekvieną dieną visą procesą, tai, koks jis yra atsidavęs darbui. Tiesiog norime pradėti naują sezoną nuo naujo lapo su šiuo treneriu ir nauja komanda.
– 20 mln. eurų prieš 10 metų būtų vienas didžiausių biudžetų Eurolygoje. Ar įsivaizduojate, kur su savo biudžetu dabar maždaug figuruoja „Žalgiris“?
– Mums mūsų biudžeto padidėjimas yra ženklus, tačiau nemanau, kad Eurolygos kontekste šis padidėjimas kažkaip keičia mūsų vietą.
– Ar dabar jau sutiktumėte, kad milijonas eurų žaidėjui yra netolimos ateities reikalas, juolab kad bent tiek siūlėte ir Keenanui Evansui.
– Tai labiau priklauso ne nuo biudžetų, o žaidėjų rinkos. Joje atlyginimai kyla kiekvienais metais. Tam, kad išliktume konkurencingi, reikės mokėti ir didesnius pinigus.
– Eurolygoje įvesta savotiška algų kepurė. Ar jau spėjote įsigilinti į situaciją ir į tai, kokią įtaką tai gali turėti „Žalgiriui“?
– Nesame daugiausiai Eurolygoje išlaidaujantis klubas, tad mums algų kepurė bent pradžioje daug įtakos neturės. Šis sezonas yra pereinamasis. Visiems klubams yra atsiųstos taisyklės, kaip turime gyventi, prisitaikyti ir veikti šiame sezone, kad pasiruoštume ateičiai, kai algų kepurė bus pradėta taikyti. Klausti to, kaip ji veiks, greičiausiai reikėtų didžiųjų klubų, kurie išlaidauja ir turės kažkaip su tuo susigyventi.
– Ar nenorėjote griežtesnio algų kepurės varianto?
– Tai yra naujas dalykas Europoje. Nemanau, kad reikėtų pradėti nuo labai griežtų dalykų. Reikia įsivesti taisykles, su kuriomis turėsime gyventi netolimoje ateityje, pažiūrėti, kaip jos veikia, o tada, jeigu reikės – tobulinti.
– Ar įsivaizduojate, kurioje vietoje yra „Žalgiris“ pagal savo biudžetą?
– Dar ne visos komandos yra juos pristačiusios, tačiau, kaip ir visada, greičiausiai esame antroje lentelės pusėje.
– Kurių Eurolygos klubų vasaros darbai nustebino labiausiai ir ar matote komandas, kurios turi potencialo nustebinti?
– Turbūt nieko naujo nepasakysiu: abu graikų klubai padarė įspūdingą darbą, prisitraukė rimtų žaidėjų, turi gilia sudėtis. Bus labai įdomu pažiūrėti, kaip jiems seksis. Manau, kad Šarūnas Jasikevičius ir Stambulo „Fenerbahče“ taip pat puikiai padirbėjo ir surinko tikrai labai gerą sudėtį. Kas gali nustebinti – pasakyti sunkiau.
– Trinchieri kontraktas yra garantuotas iki 2026 m. vasaros?
– Yra numatyta galimybė išvykti po šio sezono.
– Italas yra lyginamas su Šarūnu Jasikevičiumi dėl savo įsitraukimo į komplektacijas. Ar ir jūs matote panašumų tarp jų?
– Manau, kad tiek Šarūnas, tiek Andrea turi puikias rekomendacijas. Treniruočių struktūra, visi planai, procesas prieš treniruotes, treniruočių metu ir prieš rungtynes jų abiejų komandose yra aukščiausio lygio. Matau daug panašumų.
– Ar į atlyginimus žaidėjams yra įtrauktas rezervas galimam papildymui, ar visus tuos 11,4 mln. eurų sudaro dabartiniai žaidėjai?
– Biudžete nurodyta tiek, kiek dabar yra išleidžiama.
– Trinchieri pats pripažino, jog buvo kalbinamas sugrįžti ir Rokas Jokubaitis. Tas rezervas maždaug tokio dydžio ir likęs?
– Taip, Rokas buvo kalbinamas, bet jis pasirinko kitą klubą. Kaip ir minėjau, kažkiek pinigų turime pasilikę ir, jeigu reikės, ieškosime papildymo.
– Vasarą prasidėjo „Žalgirio“ ir Londono „Lions“ klubo bendradarbiavimas. Kiek apskritai esate įsijungę į tuos reikalus ir kaip ateityje įsivaizduojate tą bendradarbiavimą?
– „Lions“ yra autonomiškas klubas. Mes prisidedame ir padedame savo patirtimi, žiniomis ir kontaktais. Projektas įdomus, multikultūrinis, dideliame mieste ir su dideliu verslo bei krepšinio potencialu.
– Kol kas nėra paskelbta, kur vyks Eurolygos finalo ketvertas. Ar, jūsų nuomone, Eurolygai būtų naudinga, jeigu jis vyktų Abu Dabyje?
– Manau, kad sporte Artimieji Rytai dabar yra įdomi nauja rinka. Naujų rinkų atrakinimas ir Eurolygos plėtra būtų teigiamas dalykas tiek komandoms, tiek fanams. Bet kol kas dar nėra nuspręsta, ar jis vyks Belgrade, ar kažkur kitur.
– Kokį įspūdį jums asmeniškai palieka „Žalgirio“ komanda po pirmų trejų rungtynių LKL?
– Vaizdas kol kas tenkina, stilius – taip pat. Šį sezoną mūsų rezultatai nebus taip priklausomi nuo vieno žaidėjo. Bet, kaip minėjau, viskas bus aiškiau prasidėjus Eurolygai.