Žaidėjų pasidavimu nusivylęs Trinchieri: „Mes padarėme nuodėmę“

BC Zalgiris Kaunas X nuotr.

Kauno „Žalgiris“ patyrė skaudžią nesėkmę Barselonoje, kur vietos krepšininkai juos sutriuškino rezultatu 91:73. Komandos strategą Andrea Trinchieri labiausiai rungtynėse nuvylė ne jų rezultatas.

Po rungtynių italas buvo nusivylęs tuo, kad jo komanda pasidavė. Jis taip pat gyrė ir puikias rungtynes žaidusią varžovų komandą. Treneris žadėjo stengtis įpūsti žaidėjams pasitikėjimo.

„Mane neramina ne rezultatas švieslentėje. Mes ilgai buvome Valensijoje, o „Barca“ žaidė puikias rungtynes. Vienu metu, ketvirtame kėlinuke mes pasidavėme, o tai man nepatinka. Mes esame „Žalgiris“. Galime būti geri, galime būti blogi, bet negalime pasiduoti aikštelėje.

Blogiausią vakarą, kai niekas nesiseka, turime likti kartu ir pabaigti darbą. Mes esame tai skolingi sau, organizacijai ir fanams. Aš žaidėjams pasakiau rūbinėje, kad nieko neišskirsiu ir neminėsiu pavardžių – mes pasidavėme kaip komanda.

Aš turiu padaryti daugiau, kad pastūmėčiau žaidėjus, įkvėpčiau juos pasitikėjimo. Jie neturi depresuoti, kai reikalai nesiseka.“

Dar kartą pagyręs Barselonos lyderius Trinchieri grįžo prie komandos emocinės ir fizinės būklės po pertraukos. Trečią rungtynių ketvirtį treneris pavadino nuodėme.

„Mes turėjome tragišką pirmą ketvirtį, nuostabų antrą ketvirtį. Po pertraukos buvome lėti. Ir psichologiškai ir fiziškai. Bandėme, bet nesužibėjome. Šiandien Parkeris, Vesely, Brizuela turėjo puikias rungtynes. Yra dvi komandos aikštėje. Mes galėjome žaisti geriau, bet jie žaidė labai gerai.

Tam tikru metu nebeturėjome nei emocinių nei fizinių jėgų ir tai mane neramina. Esu labiau nusivylęs trečiu kėlinuku nei pirmu. Pirmas buvo blogas, bet mes sugebėjome grįžti. Trečiasis ketvirtis buvo nuodėmė. Mes padarėme nuodėmę.“

Neminėdamas pavardžių Trinchieri išreiškė nepasitenkinimą kai kurių svarbių komandos žaidėjų indėliu rungtynėse.

„Matau, kad žaidėjai stengiasi suprasti, ko aš noriu. Jie stengiasi susitvarkyti su spaudimu, kurį jiems duodu. Aš manau, kad kai turi svarbų vaidmenį, tu negali slėptis nuo atsakomybės. Aš galiu susitaikyti su žaidėjo bloga diena. Bet tu turi likti komandoje. Jei nekrenta metimai – veržkis, jei tau bloga diena – dirbk gynyboje, kovok dėl kamuolių, provokuok pražangas puolime. Būk naudingas, daryk kažką, kad padėtum komandai.“

Trinchieri neatskleidė, koks likimas laukia Austino Hollinso, tačiau jo gražūs žodžiai, skirti bandomąjį laikotarpį baigusiam legionieriui nuskambėjo kaip atsisveikinimas.

„Mes dar turime tai aptarti. Turiu pasakyti, kad jis yra nuostabus žmogus, geriausias komandos draugas, kokį tik galima rasti. Jis padeda treneriui, padeda komandos draugams. Kad ir kas nutiks, aš esu labai, labai dėkingas jam už profesionalų darbą.“

„Žalgiris“ patyrė 14 pralaimėjimą ir su 7 pergalėmis Eurolygoje užima 16 vietą.