Virš bedugnės pakibęs Žibėnas: „Tai visiškai nepriimtina“

Giedrius Žibėnas. Irmantas Gelunas/BNS foto.

Giedriaus Žibėno vadovaujama Vilniaus „Ryto“ ekipa po triuškinamo pralaimėjimo Čempionų lygoje atsidūrė ant bedugnės krašto.

Trečiadienio vakarą žūtbūtinėse rungtynėse „Rytas“ 72:99 krito prieš pralaimėjimo turnyre šį sezoną dar nepatyrusią Bonos „Telekom Baskets“ komandą.

Prieš dvikovą Vilniaus klubas pranešė, jog išsiskyrė su centru Jarvisu Williamsu. Žibėnas po rungtynių spaudos konferencijoje pripažino, jog komandai trūko aukštaūgių.

„Sveikinimai Bonos komandai. Labai gera komanda – tą jie rodo ir Vokietijos čempionate, ir Čempionų lygoje. Mes bandėme su jais konkuruoti, du kėlinius laikėmės. Antroje pusėje jie geriau kovojo dėl kamuolių, geriau už mus bėgo. Mums labai trūko dydžio, neturėjome poros aukštaūgių.

Tai mus labai paveikė. Negalėjome kontroliuoti atšokusių kamuolių tiek puolime, tiek gynyboje. Tai padarė didžiulę įtaką rungtynėms, nes Bonos ekipa iš antrųjų šansų surinko 22 taškus, o tai praktiškai nulėmė rungtynes.

Kaip treneris, aš esu nusivylęs mūsų pasirodymu antroje pusėje, nes pasidavėme per anksti. Tai yra visiškai nepriimtina“, – teigė Žibėnas.

Po pralaimėjimo „Rytas“ atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. Tam, kad patektų į kitą Čempionų lygos etapą, vilniečiams reikia laimėti abejas rungtynes, tikėtis, kad Manresos BAXI pralaimės artėjančias, o tarpusavio akistatoje pastarąją nugalėti bent 14 taškų skirtumu.

Dėl prasto žaidimo Žibėnui antrino ir rezultatyviausiu „Ryto“ žaidėju trečiadienį tapęs Martynas Echodas, surinkęs 14 taškų.

„Pirmajame kėlinyje išėjome be energijos, – kalbėjo Martynas Echodas, – Buvome vangūs puolime, varžovams leidome pelnyti daug lengvų taškų greitose atakose. Antrajame kėlinyje sugrįžome, gynyboje žaidėme labai solidžiai ir tai konvertavosi į gerą puolimą. Tačiau antroji mačo pusė buvo tragiška. Neturėjome energijos, jie laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, buvo greitesni. Negalėjome nieko susikurti puolime. Iš mūsų pusės tai buvo labai prastos rungtynės.“

Kitas rungtynes FIBA Čempionų lygoje vilniečiai žais Stambule kovo 15 dieną prieš „Bahcesehir Koleji“.