Viltingos išlydėtuvės: sužvėrėjusio Valančiūno vedami lietuviai atsirevanšavo Suomijai

Lietuva - Suomija (LTU Basketball nuotr.)

Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės tėvynėje prieš pasaulio čempionatą pažymėtos pergale prieš Suomiją.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmadienį sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lauri Markkaneno vedamus suomius patiesė 84:80.

Taip mūsiškiai atsirevanšavo suomiams už rugpjūčio 4 dieną Tamperėje patirtą nesėkmę sulig finaline sirena.

Puikias rungtynes pirmadienį sužaidė rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas, per 21 minutę aikštėje pelnęs 21 tašką, atkovojęs 16 kamuolių ir blokavęs 2 metimus.

Lietuvos rinktinei pirmadienį koją ir vėl kišo netaiklūs tolimi šūviai – jų komanda pataikė 5 iš 23. Statistiką kiek pagerino ketvirtajame kėlinyje Kuzminsko pataikyti du tritaškiai.

Lietuvos rinktinėje vis dar yra 13 žaidėjų, tačiau Kazys Maksvytis pirmadienį patvirtino, jog artimiausiu metu turėtų „atkabinti“ vieną iš aukštaūgių. Pirmadienio rungtynėse aikštėje nepasirodė Ąžuolas Tubelis, turintis dvišalę sutartį su Filadelfijos „76ers“. Savo ruožtu Gabrielius Maldūnas tik kiek daugiau nei 4 minutes, tačiau per jas paliko solidų įspūdį.

Antroji akistata su suomiais lietuviams prasidėjo sėkmingai – jau po kelių minučių mūsiškiai pirmavo 11:2. Visgi Suomijos krepšininkai greitai atstatė pusiausvyrą, o nuo tos akimirkos įsivyravo kova taškas į tašką.

Kiek laisviau Lietuvos rinktinei pavyko atsikvėpti įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Jį lietuviai pradėjo turėdami taško (63:62), tačiau per 7 minutes suomiams Maksvyčio komanda leido pelnyti tik 5 taškus, patys suvertė 14 ir įgijo rekordinį 10 taškų pranašumą. Dėl nepataikytų lietuvių baudų suomiams paskutinėmis akimirkomis pavyko sukurti intrigą, tačiau panaikinti viso turėto deficito nepavyko.

Suomių gretose įspūdingas rungtynes sužaidęs Markkanenas surinko 32 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau rimtesnės pagalbos iš komandos draugų nesulaukė.

Prieš pirmadienio dvikovą Lietuvos rinktinė buvo pralaimėjusi trejas kontrolines rungtynes iš eilės – vienerias prieš Suomiją ir dvejas prieš Prancūziją.

Dabar Lietuvos rinktinė vyks į Taivaną, ten sužais paskutines dvejas draugiškas rungtynes, o rugpjūčio 22 d. kelsis į pasaulio čempionatą organizuojančius Filipinus