Pratęsimo dramą pralaimėjęs Šaras ir „Fenerbahče“ liko šešti

Šarūnas Jasikevičius (Scanpix nuotr.)

Paskutinio Eurolygos turo mūšį dėl penktosios vietos Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ pralaimėjo.

Penktadienį vienose paskutiniųjų Eurolygos reguliariojo sezono rungtynių 48-erių lietuvio vadovaujama Turkijos komanda paskutinėmis pratęsimo akimirkomis 81:84 krito prieš Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus.

Nors prieš šį mačą „Fenerbahče“ turėjo viena pergale mažiau, laimėjimas paskutiniame ture Jasikevičiaus komandai dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio būtų leidęs kilti į penktą vietą.

Penktą vietą užimsianti „Olympiacos“ komanda atkrintamosiose susitiks su buvusia Šaro komanda „Barcelona“, kuri finišuos ketvirtoje vietoje. „Fenerbahče“ savo ruožtu matysis su Donato Motiejūno „Monaco“.

Dar likus 4 minutėms iki mačo pabaigos „Olympiacos“ pirmavo 64:60, tačiau tuomet „Fenerbahče“ spurtavo 9:1, o per šią atkarpą 7 taškus surinko nuo trečio kėlinio pabaigos dėl 4 asmeninių pražangų ant suolo laikytas Nigelas Hayesas-Davisas.

Visgi tuomet 4:0 spurtavo ir „Olympiacos“ bei lygino rezultatą. Paskutinė 23 sek. ataka taip pat priklausė graikams, tačiau „Fenerbahče“ sėkmingai apsigynė.

Pratęsime rezultatui esant 74:73, kamuolį puolime atkovojo ir dvitaškį pelnė Nickas Calathesas, sėkmingai prasiveržęs Marko Guduričius „Fenerbahče“ pranašumą didino iki 5 taškų (78:73). Visgi tuomet fantastiškai sužaidė Isaiah Canaanas, pelnęs 7 taškus iš eilės, likus 13 sek. iki mačo pabaigos perėmęs kamuolį, sumetęs abi baudas ir uždaręs rungtynes, nors likus sekundei iki pabaigos tritaškį ir pataikė Scottie Wilbekinas.

Pratęsimo herojumi tapęs Canaanas iš viso surinko 27 taškus ir 26 naudingumo balus. 12 taškų nugalėtojams pridėjo Shaquielle’as McKissicas pridėjo 12 taškų.

Šaro komandoje rezultatyviausias su 21 tašku buvo Hayesas-Davisas, atkovojęs 3 kamuoliu, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir praradęs 4 kamuolius. 12 taškų pelnė Wilbekinas.