Verstappenas laimėjo Japonijos GP ir pakartojo Schumacherio rekordą

Maxas Verstappenas. Red Bull nuotr.

Maxas Verstappenas užtikrintai laimėjo formulės 1 Japonijos Grand Prix lenktynes. Antrą vietą užėmė kitas Red Bull atstovas Sergio Perezas.

„Labai džiaugiuosi, kad sugrįžome ant aukščiausios pakylos, – po pergalės kalbėjo prieš tai Australijoje nefinišavęs Verstappenas.

Olandas prisijungė prie legendinių Michaelio Schumacherio, Sebastiano Vettelio ir Lewiso Hamiltono, kuris trasose pirmaudamas prasuko jau 3000 ratų.

Verstappenas trečią kartą iš eilės laimėjo Japonijos GP ir taip pakartojo Schumacherio rekordą.

Po starto trasoje susidūrė du komandos draugai Danielis Ricciardo ir Alexas Albonas iš „Williams“ komandos. Lenktynės buvo sustabdytos 20 minučių ir pradėtos iš naujo.

Tačiau netikėta pauzė čempiono neišmušė iš vėžių. Verstappenas iškovojo 57 karjeros pergalę.

Sėkminga strategija „Ferrari“ pilotams leido džiaugtis trečia ir ketvirta vietomis. Carlosas Sainzas lipo ant podiumo, už jo liko Charlesas Leclercas.

Toliau išsirikiavo Lando Norrisas (5), Fernando Alonso (6), George‘as Russellas (7), Oscaras Piastri (8), Lewisas Hamiltonas (9).

Dešimtą vietą užėmęs Yuki Tsunoda pelnė tašką ir tapo pirmu japonu, kuris iškovojo taškus po 12 metų pertraukos formulės 1 čempionate.

Bendroje čempionato įskaitoje Verstappenas užima pirmą vietą su 77 taškais. Perezas po etapo Japonijoje su 64 taškais pakilo į antrą vietą. Toliau rikiuojasi „Ferrari“ komandos atstovai – Leclercas turi 59 taškus, Sainzas 55.