Valančiūnas apie ypatingą kovą su JAV

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Jonas Valančiūnas. Erikas Ovčarenko/BNS foto

Jonas Valančiūnas su nekantrumu laukia akistatos su Jungtinių Amerikos Valstijų komanda pasaulio čempionate.

Lietuvos rinktinės lyderis nėra nusiteikęs taupyti jėgas dėl artėjančių antradienio ketvirtfinalio rungtynių. 

„Jauna, ambicinga, gerai žaidžianti komanda. Parodė tai pasiruošime ir per tas ketverias žaistas rungtynes. Labai stiprus priešininkas, turime būti susikoncentravę ir viskas bus gerai“, – teigė Valančiūnas.

JAV rinktinė po atkaklios kovos paskutinėse rungtynėse nugalėjo Juodkalnijos komandą. Nors viso susitikimo ir nematė, Valančiūnas įsitikinęs, kad vienas svarbiausių dalykų akistatoje su amerikiečiais bus planas ir jo vykdymas.

„Nemačiau tų rungtynių, nes tuo metu buvo pietų miegas. Tampėsi iki galo, buvo gera kova, parodė, kad gali žaisti, gal tik ketvirto kėlinio gale paleido. Sakau, reikia sekti planą, negali pamesti susikaupimo, jie tikrai gera komanda. Ypatingai stiprūs puolime.“ – teigė rinktinės kapitonas.

Nors Lietuvos rinktinė žais jau penktas rungtynes per dešimt dienų, Valančiūnas nuovargio faktoriaus nesureikšmina.  

„Kiekvienos rungtynės mums svarbios ir kiekvienas žaidžiame iš visų jėgų. Formatas vis tiek toks, kad ne kiekvieną dieną žaidi. Kiekvieną dieną žaidžiant galbūt galima šiek tiek taupytis. Dabar turime dieną tarp kiekvienų rungtynių, manau, jėgos neapleis, – pasakojo JV. – Man kiekvienos rungtynės yra laukiamos ir svarbios kažkuo. Ypatingai su JAV komanda bus smagu pasitikrinti jėgas.“

Valančiūnas žais prieš savo komandos draugą „Pelicans“ klube Brandoną Ingramą. Nors amerikietis pasaulio čempionate negroja pirmu smuiku JAV rinktinėje, pasak Valančiūno, šio žaidėjo nuvertinti jokiais būdais negalima.

„Jis labai talentingas, labai individualiai išreikštas žaidėjas. Tikrai gali imtis lyderio vaidmens, nors gal šiek tiek ir yra antrame plane, negalima jo nuvertinti. Savo meti, vidutiniais metimais yra žiauriai stiprus. Taip pat gynyboje, ilgos rankos, gerai blokuoja, eina į pagalbas. Negalima jo nuvertinti.“ – teigė Valančiūnas.  

Lietuvos rinktinės pagrindinis vidurio puolėjas sieks laimėti ir asmeninę dvikovą taip pat su buvusiu komandos draugu „Grizzlies“ klube ir NBA lygos žvaigžde Jarenu Jacksonu.

„Laimėti ją, –  apie dvikovą pareiškė lietuvis. – Svarbiausia nenusileisti, reikia gerai žinoti, ką jie daro ir viskas bus gerai. Trys sekundės gynyboje prideda tikrai. Kai jų nėra, gali labiau kontroliuoti baudos aikštelę, į pagalbas lengviau eiti. Manau, kad jam tai yra pliusas.“

Nors visiems varžovams Kazio Maksvyčio auklėtiniai rodo vienodą pagarbą, JV pripažįsta, kad akistata su JAV buvo ir yra ypatingus jausmus dovanojančios rungtynės.

„Tada buvo toks wow jausmas, kas čia vyksta. Buvo šokas, –  apie praeities kovas 2012 ir 2014 metais kalbėjo Jonas. – Aš manau visi laukia varžybų prieš JAV. Ir su chebra pasikalbam, vis tiek žaisti prieš JAV yra wow. Tas pats ir man.

Nors pasaulio čempionate užfiksuota ne viena staigmena, didžiausiu netikėtumu Jonui Valančiūnui tapo Latvijos rinktinės pergalės.

„Broliukai, kurie tikrai žaidžia gerą krepšinį. Labai pasitiki savimi, prieš tokius varžovus kaip Prancūzija, vakar Ispanija. Tikrai parodė aukšto lygio krepšinį.“ – teigė Valančiūnas.

Pasidalinti