Maksvytis apie akistatą su JAV, krūvius, sensacijas ir pasaulio čempionų titulą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Lietuvos rinktinės trenerių kolektyvas ir Kazys Maksvytis. Erikas Ovčarenko/BNS foto

Kazys Maksvytis nemano, kad NBA čempionai yra ir pasaulio čempionai, tačiau pripažįsta, kad tai išskirtinė komanda, su kuria jam teks susikauti pasaulio čempionato antrame etape.

Lietuva ir JAV yra iškovojusios visas keturias pergales ir sekmadienį 15:40 Lietuvos laiku kovos dėl pirmos vietos J grupėje.

„Ne kiekvieną dieną žaidžiame prieš JAV rinktinę. Prieš geriausius trenerius, geriausius žaidėjus. Ir bus labai smagu vien pasivaržyti su jais. Iš kitos pusės, tai – svarbios rungtynės dėl sąlyginai lengvesnio varžovo ketvirtfinalyje. Tačiau taip pat reikia labai padalinti jėgas, nes už dviejų dienų lauks ketvirtfinalio akistata. Bandysime laimėti rungtynes, bet galbūt su didesne rotacija, kad turėtume jėgų sekančioms rungtynėms, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

Ir treneriai NBA čempionai, ir žaidėjai – visų žvaigždžių rungtynių dalyviai. Negalima pasakyti, kad tai paprastos rungtynės prieš JAV rinktinę. Bandysime kuo mažiau daryti klaidų, mesti kuo labiau paruoštus metimus.

Mano manymu, jie dar adaptuojasi ir čia yra ta vieta, kur mes galime išspausti kažkiek iš jų. Jie dar nėra šimto procentų, susižaidę, čia vienintelis pliusas, kurį mes galime turėti prieš juos.“

Amerikiečiai pirmą kartą pasaulio čempionate sutiko rimtesnį pasipriešinimą, kuomet tik po atkaklios kovos nugalėjo Juodkalnijos rinktinę 85:73.  

„Dar neteko tų rungtynių stebėti, bet būtinai tai padarysiu, nes praėjo tik para laiko. Turbūt jie padarė geriausia, ką galima daryti su JAV rinktine, daryti mažiau klaidų, tada jie ne taip greit bėga, įvelti juos daugiau į pozicinį penki prieš penkis žaidimą.“ – apie galima žaidimo scenarijų kalbėjo Maksvytis.  

Pasaulyje įsismarkavus diskusijoms apie NBA čempionus ir klausimą, ar jie gali vadintis pasaulio čempionais, Lietuvos rinktinės treneris pateikė ir trumpą savo nuomonę.

„Nemanau. Man patiko trenerio Popovičiaus mintis, kad jie net nėra išvažiavę iš Amerikos, tai kaip jie gali būti čempionais.“ – teigė Maksvytis.

Lietuvos rinktinės pergalė prieš Graikiją sumažino ir spaudimą šalies rinktinės stovykloje.

„Sumažėjo, bet nesinori, kad jis labai sumažėtų. Kad liktume tame pačiame ritme, tame pačiame susikaupime. Atėjo užtikrintumas, kad tai, ką darome, darome gerai. Paprasčiausiai reikia nenustoti daryti to, ką darėme iki šiol.“ – kalbėjo treneris.

Lietuvos rinktinė jau užsitikrino patekimą į ketvirtfinalį, tačiau dar negali ruoštis potencialiam varžovui, nes į šią poziciją vis dar pretenduoja keturios komandos.

„Kol kas nematome. Ir mūsų skautams sunku, nes reikia ruoštis keturiems galimiems varžovams. Koncentruojamės į rungtynes su JAV ir bandome padalinti krūvius, kad jie turėtų jėgų ketvirtfinalyje.“ – teigė Maksvytis.

Treneriui, kaip ir daugeliui, tikra staigmena tapo favoričių nepatekimas tarp aštuonių geriausių pasaulio čempionato komandų, o sužavėjo Latvijos pasirodymas.

„Kol kas, kaip ir visus, nustebino dvi sensacijos – Prancūzija ir Australija. Komandos, kurioms daug kas pranašavo finalo ketvertą, bet jų jau nėra čempionate. Tai dar kartą parodo, kad reikia pasidžiaugti pirma maža pergale, aštuntuku. Latviai gavo šaltą dušą, bet vėliau nugalėjo dvi super komandas, manau, kad jie žaidžia labai gerą čempionatą.“

Pasidalinti