Uraganas Nemuno saloje: rekordus gerinęs „Žalgiris“ nupūtė „Anadolu Efes“

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ nuo rungtynių pradžios pasiuntė į nokdauną Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus ir pasiekė įspūdingą pergalę rezultatu 96:70.

Kauniečiai sužaidė rezultatyviausią sezono pirmą kėlinuką bei pirmą rungtynių pusę. Iki rungtynių pertraukos skirtumas buvo pasiekęs 30 taškų. Laurynas Birutis pakartojo rezultatyviausią pasirodymą Eurolygoje – 18 taškų. Lietuvos komanda išdalino net 27 rezultatyvius perdavimus, o suklydo tik 8 kartus.

„Žalgiris“ pasiekė 9 pergalę turnyre ir kyla į 15 lentelės vietą, už nugaros palikdami šiandieninį savo varžovą.

Arenoje atmosferą jau pirmomis minutėmis įkaitino Dovydas Giedraitis, iškrapštęs kamuolį iš besiverženčio link krepšio Shane’o Larkino rankų. Po tritaškį smeigė Evansas su Maneku ir žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes – 8:0.

Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes antrą pražangą užsidirbo vienintelis Kauno komandos atakų organizatorius, o šeimininkų persvara įpusėjus ketvirčiui pasiekė 14 taškų – 18:4. Vienintelius Stambulo komandos taškus pelnė du sunkius dvitaškius pataikęs Willas Clyburnas.

Tik minutė tepraėjo nuo minutės pertraukėlės, kai Erdemas Canas vėl paprašė laiko pasitarimui. Giedraičio taškai po prasiveržimo ir „Žalgiris“ jau nepadoriai atitrūko – 23:4. Kauniečiai pelnė net 34 taškus ir sužaidė rezultatyviausią kėlinuką sezone, o taškus pelnė net 9 iš 11 ant parketo žengusių žaidėjų.

„Žalgiris“ apsukų nemažino ir antro ketvirčio pradžioje – spurtas 10:0 ir rezultatas išaugo iki 44:14. Svečiai nepalūžo ir per kelias minutes skirtumą ištribdė iki 18 taškų. Nuščiuvusią areną vėl pažadino Manekas ir Dimša, smeigę po tritaškį ir vėl grąžinę solidų pranašumą – 52:28.

Pirmą rungtynių pusę Lietuvos komanda laimėjo 58:37. Žalgiriečiai iki pertraukos išdalino net 17 rezultatyvių perdavimų (sezono vidurkis – 15,4), o kovą dėl kamuolių laimėjo 19:11. Tikslą pasiekė 8 iš 13 žalgiririečių tritaškių (61,5 proc.).

Tomas Dimša iki pertraukos surinko 11 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų. Laurynas Birutis pridėjo 10 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir 13 naudingumo balų.

Po pertraukos šeimininkai tęsė, ką pradėjo – 3 minutes „Anadolu Efes“ nepelnė taškų ir rezultatas tapo 63:37. Vis tik ketvirčio pabaigoje turkai spurtavo 9:0 ir skirtumas ištirpo iki 17 taškų – 76:59.

Lemiamo kėlinuko pradžioje Clyburnas sumažino svečių atsilikimą iki 16 taškų ir arena nutilo. 5 Rolando Šmito taškai iš eilės grąžino 21 taško persvarą ir triukšmą į tribūnas. Stambuo komanda intrigos į rungtynes įnešti nebesugebėjo.

Tai – 28-as Eurolygos mačas iš eilės, į kurį „Žalgirio“ arenoje buvo parduoti visi bilietai. Šis skaičius auga iki 30, nes bilietų nebėra ir į vasario 2 d. rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“ bei kovo 1 d. susitikimą su Pirėjo „Olympiacos“.

Net 7 žalgiriečiai surengo dviženklį naudingumo balų skaičių, o labiausiai išsiskyrė Birutis – 18 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai. Dimša net trimis pagerino rezultatyvių perdavimų rekordą lygoje. Jis jų išdalino 7, o taip pat surinko 11 taškų. Giedraitis antras rungtynes iš eilės, žaisdamas prie lygos žvaigždes, perėmė po 3 kamuolius.

„Žalgiris“: Birutis 18 (7/8 dvit., 8 atk. kam., 27 naud.), Šmitas 13 (3/6 trit., 13 naud.), Manekas 13 (2/3 trit., 4 atk. kam., 17 naud.), Ulanovas 13 (6/7 dvit., 4 atk. kam., 15 naud.), Dimša 11 (3/6 trit., 7 rez. perd., 15 naud.), Arnas Butkevičius 9 (11 naud.), Keenanas Evansas 8, Kevarrius Hayesas 4 (9 atk. kam., 10 naud.), Giedraitis 4 (3 per. kam.), Edmondas Sumneris 3 (5 rez. perd.),

„Anadolu Efes“: Clyburnas 19 (4 rez. perd., 23 naud.), Darius Thompsonas 17 (3/4 trit.), Larkinas 8, Tiboras Pleissas 8 (6 atk. kam.), Tyrique Jonesas 6.

Kitas dvigubos savaitės rungtynes žalgiriečiai vėl žais namuose – Nemuno saloje lankysis Marius Grigonis ir Atėnų „Panathinaikos“. Rungtynių pradžia – penktadienį, 20 val.