Tritaškiais graikus nupūtusi Lietuvos rinktinė – pasaulio čempionato ketvirtfinalyje!

Lietuvos rinktinė (FIBA nuotr.)

Tritaškiais trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje varžovus užmėčiusi Lietuvos rinktinė praktiškai užsitikrino vietą pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Penktadienį Kazio Maksvyčio treniruojama rinktinė 92:67 sutriuškino Graikijos rinktinę.

Lietuviams tai buvo ketvirtoji pergalė iš tiek pat galimų šiame pasaulio čempionate, po kurios mūsiškiai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Graikams ir juodkalniečiams, turintiems po dvi pergales, Lietuva ir JAV tapo nepavejamos.

Sekmadienį mūsiškiams dar teks susikauti su JAV krepšininkais, tačiau ši kova bus tik formalumas.

Ketvirtfinalyje mūsiškių lauks viena iš I grupės komandų. Ten prieš lemiamus mačus – visiška lygybė: Serbija, Dominikos Respublika, Italija ir Puerto Rikas turi po 3 pergales ir 1 pralaimėjimą.

Dar trečiojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė pirmavo tik 2 taškais (58:56), tačiau tuomet Maksvyčio kariauna pataikė 4 tritaškius, spurtavo 12:2 ir išsiveržė į priekį dviženkliu pranašumu.

Iš viso lietuviai penktadienį tritaškius metė įspūdingu tikslumu – 15 iš 19 (79 proc.). 8 iš jų lietuviai pataikė per paskutines 11 minučių.

Su Graikija Lietuva pasaulio čempionate kovojo antrą kartą ir iškovojo pirmą pergalę.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Rokas Jokubaitis, pelnęs 19 taškų, Ignas Brazdeikis pridėjo 18.