TOPsport futsal A lygos pusfinalio startas: skirtingos favoritų pergalės

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
„Kauno Žalgirio“ nuotr.

Antradienį startavo 2023-2024 metų Lietuvos TOPsport futsal A lygos pusfinalio serijos.

Pirmose rungtynėse tarp Jonavos „Vikingų“ ir „Akmenės krašto“ 3:2 triumfavo jonaviškiai, kurie akistatoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos keitėsi progomis, tačiau pirmojo įvarčio reikėjo laukti beveik pusę kėlinio. Sėkmingai su vienu varžovu dešiniajame krašte susitvarkęs Helveris Smithas prie savęs pritraukė kitą „Akmenės krašto“ gynėją, o likęs laisvas Paulius Osauskas pasinaudojo galimybe ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Po įvarčio žaidimas praktiškai nepasikeitė. Komandos tapo šiek tiek atsargesnės gynyboje ir antrojo įvarčio teko laukti iki antrojo kėlinio pradžios. Tuomet po kampinio kamuolys buvo atristas Jose Wellingtonui, kuris tolimu smūgiu į apatinį tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą.

Nespėję atsigauti po nokdauno, „Vikingai“ per plauką nepraleido antrojo įvarčio. Praktiškai iš aikštės vidurio smūgiavęs Jandersonas sudrebino vartų konstrukciją, tačiau kamuolys į tinklą neįskriejo. Dar įdomiau, kad po atšokusio kamuolio itin pavojingą kontrataką surengė patys jonaviškiai, kuriems išsiveržti į priekį sutrukdė puikiai sužaidęs vartininkas Gintaras Repšas.

Nuo antrojo kėlinio pradžios prabėgus beveik penkioms minutėms, Tomas Salamanavičius apgavo du jį prižiūrėjusius varžovus bei pirmą kartą rungtynėse į priekį išvedė saviškius. Jaunasis jonaviečių vartų sargas Gustas Jaskutis toje situacijoje buvo bejėgis.

Tačiau „Vikingai“ ne tik nenuleido rankų, bet labai greitai atstatė pusiausvyrą. Šįsyk gynėjai pramiegojoSmithą, kuris čiuoždamas pasiuntė kamuolį į vartus.

Lemiamas rungtynių smūgis buvo suduotas įpusėjus antrajai rungtynių daliai. Spustelėję varžovus, „Vikingai“ perėmė kamuolį, kamuolys pasiekė Marcosą da Silvą, kuris vienu lietimu pelnė pergalingą įvartį.

Antrosios serijos rungtynės Naujojoje Akmenėje bus žaidžiamos šeštadienį.

Jonavos „Vikingai“ – „Akmenės kraštas“ 3:2 (serija 1-0)

Įvarčiai: Osauskas, Smith, M. da Silva; Wellington, Salamanavičius.

Prie pergalingai pusfinalio seriją pradėjusių Jonavos „Vikingų“ prisijungė ir čempiono titulą ginantis „Kauno Žalgiris“. Kauniečiai 7:1 nepaliko vilčių ketvirtą vietą reguliariajame sezone užėmusiam Vilkaviškio „Bruklinui“.

Milžiniškas pastangas puolime sutelkę kauniečiai aštuntą minutę buvo nubausti patys. Vartininkas Jordanas prisijungė prie komandos atakos, o kamuolį perėmęs Gintaras Čibirka iš savo aikštės pusės pasižymėjo smūgiu į tuščius vartus.

Čempionai nepanikavo ir po keturių minučių rezultatą išlygino. Albertas Voskunovičius parideno kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Deividui Reimariui, o šis neklydo. Kad nepasirodytų maža, dar pirmajame kėlinyje Vitinho po reido galingu smūgiu pirmąkart išvedė savo ekipą į priekį.

Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą, o vilkaviškiečiai gaudyti greitesnius varžovus buvo bejėgiai. Iš pradžių mušė Justinas Zagurskas, netrukus savo žodį tarė Vinicius, dar vėliau – ir Tomas Bučma. Pastarąjį įvartį taip pat vertėtų išskirti kaip puikų namų darbą – Jordanas per visą aikštę perdavė kamuolį Voskunovičiui, pastarasis galva perdavimą adresavo Bučmai, o šis vienu lietimu padidino skirtumą iki 5:1.

Dvikovos pabaiga tebuvo formalumas. Žalgiriečių treneris Dentinho darsyk išbandė žaidimą penkiese be vartininko ir tas žaidimas per paskutines dvi dvikovos minutes garantavo dar du įvarčius.

„Kauno Žalgiris“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 7:1

Įvarčiai: Vitinho 2, D. Reimaris, Zagurskas, Vinicius, Bučma, Voskunovič; Čibirka.

Atsakomosios rungtynės Naujojoje Akmenėje bus žaidžiamos šeštadienį, Vilkaviškyje – sekmadienį.

Pasidalinti