Taktinę (ne)klaidą apžvelgęs Vanagas įvertino Dakaro sprendimą važiuoti be vėliavų: „Esame mažesni taikiniai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas!
4 min skaitymo trukmė
Benediktas Vanagas (Benediktas Vanagas Feisbuko nuotr.)

Penktadienį Saudo Arabijoje prasidėjo vienos laukiamiausių metų ralio lenktynių – Dakaras. Jame jau 13-ą kartą savo karjeroje startavo ir Benediktas Vanagas.

Prologą Vanagas įveikė per 16:46 min. ir bendroje įskaitoje liko 26-as, o šeštadienį startuos iš penktosios vietos.

Kaip minėta, lietuviui šis Dakaras jau yra tryliktas karjeroje. Iš 12-os savo pasirodymų Dakarą Vanagas užbaigė 9 kartus.

„Skaičiai man yra tik skaičiai. Manau, kad kartais gyvenime tam tikriems dalykams patys suteikiame per daug reikšmės. Man tai yra tik vienas iš etapų. Kol kas nežinau, kaip jis man baigsis, nes rizikų nebaigti Dakaro visada yra daugiau nei galimybių jį baigti. Jeigu žiūrėti finišų skaičių, jis yra geras ir stabilus, kad ir kaip Vanagas nemoka važiuoti, ar ne?“ – šyptelėjo lenktynininkas.

Kalbėdamas apie savo pasirodymą prologe Vanagas pripažino, jog vienu metu jo šturmanas Szymonas Gospodarsczykas pasiūlė sustoti specialiai, kad šeštadienį galėtų startuoti iš priimtesnių pozicijų. Visgi toks sprendimas nežymiai atsisuko prieš patį lietuvį.

„Turėjome labai nedaug informacijos ir nemažai strategavimo. Galbūt ne viskas susiklostė taip, kaip norėjome, bet bendrai paėmus, atrodo, kad pataikėme visai neblogai. Rytoj mes startuojame penkti, nors norėjau startuoti tarp 10-20 vietos. Norėjau būti po Sainzo, todėl „apsiknisome“ tik toje vietoje, kad turėjome būti prieš jį, nes atsirado naujos taisyklės, kurias buvo galima interpretuoti skirtingai. Bet, kaip ir minėjau, dienos pabaigoje viskas baigėsi neblogai.

Geras dalykas yra tai, kad pirmasis penketukas startuoja su 3 minučių tarpais. Tai yra pakankamai didelė distancija. Trasą sudarinėjęs žmogus sakė, kad pirmiesiems automobiliams bus gana gerai, nes paskui trasa labiau susidėvės ir bus sunkiau važiuoti.

„Buvome sutarę prieš startą. Prieš jį turėjome labai nedaug informacijos, bet prieš startuodami jau matėme kitų laikus. Mūsų tikslas buvo nebūti tarp 10 geriausių. Devintas buvo Sainzas ir jo laikas buvo 16:42, todėl norėjome būti už jo. Prašovėme, nes galėjome aplenkti Sainzą ir tam turėjome daugiau nei 20 sekundžių. Gyvenime kartais turi sprendimus daryti neturėdamas visos informacijos ir tada gali kartais nepataikyti“, – pridūrė Vanagas.

Lietuvis šią (ne)klaidą įvertino prisimindamas ir Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius.

„Prisimenu prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, kai ji komentuodama anksčiau priimtą sprendimą vėliau pasakė, kad jeigu tuo metu būtų turėjusi didesnį kiekį informacijos, sprendimas būtų buvęs toks pats. Bepigu yra kalbėti apie tam tikrus dalykus, kai turi pilną vaizdą. Priimant sprendimus ne visada turi pilną informaciją“, – teigė Vanagas.

Apžvelgdamas pirmąją Dakaro dieną, Vanagas atskleidė, kodėl šių metų Dakare dalyviams ant savo automobilių neleidžiama klijuoti šalių vėliavų.

„Tai yra saugumo reikalas. Kai nededi ant automobilių durelių vėliavos, esi mažesnis taikinys. Reikia prisiminti, kad esame arabų pasaulyje, o dalis jo šiuo metu yra kare su Izraeliu. Tas karas vyksta gana netoli. Saudo Arabija yra stabili, joje yra pinigai iš viso pasaulio, todėl čia turbūt yra ramiausia, kiek gali būti visoje šioje pusėje. Bet toks sprendimas priimtas dėl bendrų saugumo sumetimų.

Jis yra keistokas, nes tai – didžiausias tokio tipo renginys pasaulyje, o mes negalime rodyti vėliavų valstybių, kurias reprezentuojame. Keistokas reikalas, bet suprantu, kokiame pasaulyje dabar gyvename“, – atskleidė lietuvis.

Pasidalinti