Stambule – vėlyvas spurtas, rekordinis rezultatyvumas ir Šaro pergalė prieš Sedekerskį

Šarūnas Jasikevičius. Euroleague.com nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus Stambulo „Fenerbahče“ sužaidė rezultatyviausias komandos istorijoje rungtynes Eurolygoje – 111:96 palauždami Baskonijos komandą su Tadu Sedekerskiu.

Rungtynių baigtį nulėmė Šaro komandos spurtas ketvirtajame kėlinuke. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus, o paskutinę rungtynių atkarpą aikštės šeimininkai pradėjo 10:0. Po Chima Monekes tritaškio „Baskonia“ buvo priartėję iki 4 taškų, tačiau po to sekė Stambulo komandos atkarpa 7:0 ir nugalėtojo klausimas rungtynėse išsisprendė.

Sedekerskis ant parketo praleido 26 minutes ir pelnė 9 taškus (2/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), po 3 kartus atkovojo kamuolį, asistavo komandos draugams ir suklydo bei rungtynes baigė su 9 naudingumo balais.

Puikias rungtynes sužaidė Nickas Calathesas. Graikas pelnė 11 taškų (4/4 dvit.), išdalino net 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 25 naudingumo balus. Rezultatyviausiai „Fenerbahče“ komandoje žaidė Nigelis Hayesas-Davisas – 19 taškų (4/6 trit.), Tarikas Biberovičius pridėjo 17 (5/6 trit.), Nathanas Sestina – 14 (4/6 trit.), Marko Guduričius – 13 (3/5 trit.), o Johnathanas Motley – 11 taškų.

Baskams Vanja Marinkovičius įmetė 18 taškų, Danielis Diezas – 15 (5/5 trit.), Chima Moneke – 14, Jordanas Theodore’as – 11, o Codi Milleris-Mcintyre’as pelnė 8 taškus ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų.

Abi komandos puikiai atakavo iš toli – turkai pataikė net 19 tritaškių iš 34 (55,9 proc.), o svečiai pataikė 14 tritaškių iš 26 (53,8 proc.).

„Fenerbahče“ pasiekė 16-tą pergalę ir jau dvejomis atsiplėšė nuo 8-toje vietoje esančios Baskonijos ekipos. Iki trečioje vietoje esančios Atėnų „Panathinaikos“ Šaro ekipa atsilieka vos vienu pergale.

Kitą savaitę Stambulo komandos laukia čempionų iššūkis – jie Madride susikaus su vietos „Real“. Tuo tarpu „Baskonia“ namuose priims Berlyno ALBA krepšininkus.