„Rytą“ nukovęs Šeškus taikosi į „Prienų“ sukurtą istoriją: „Panašumų labai daug“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Virginijus Šeškus (LKL nuotr.)

Jonavos „CBet“ komanda ketvirtadienį įsirašė dar vieną puikią pergalę – Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje pranoko Vilniaus „Rytą“.

Pirmą kartą KMT finalo ketverte rungtyniaujantys Virginijaus Šeškaus auklėtiniai LKL čempionus pirmajame pusfinalyje sudorojo 92:86.

„Puiku ir nuostabu, kad išėjome nusiteikę laimėti, – po pergalės kalbėjo Jonavos ekipos strategas. – Kai paleidome antro kėlinio galą, vyrai atsigavo, o gale rungtynes jau kaip ir valdėme. Po tokių rungtynių net sunku šnekėti. Laimėti prieš „Rytą“ yra kaip finalas. Labai noriu padėkoti Šiaulių arenos fanams. Jautėmės kaip žaisdami namie.“

Nors kaip lygūs su lygiais kovojo visose pozicijose, pasak Šeškaus, „Rytui“ šeštadienio rungtynėse labai trūko centro Jarviso Williamso, kurį klubas suspendavo dėl vidaus taisyklių pažeidimo.

„Prieš šias rungtynes visi šnekėjo, kad paskutinėje dvikovoje jie žaidė labai gerai, nušlavė Pasvalį, – svarstė Šeškus. – Čia jie atvyko pasitikėdami savo jėgomis, tačiau matėsi, kad jiems labai trūksta vieno žmogaus. Kurio – visi žinote. Bet mes neturėjome Vytauto Šulskio. Lygu lygu.“

– Ar po pastarųjų pralaimėjimų komandoje jautėsi nerimas prieš pirmą KMT finalo ketvertą?

– Po tos serijos buvo susierzinimas, aš pat buvau išvytas iš pastarųjų rungtynių. Iš tikrųjų turbūt labiausiai nervinausi aš, ne žaidėjai. Treniruotėse pastebėjau, kad nors jie ir pergyveno kažkiek, visi kalbėjo, kad į Šiaulius važiuojame ištaisyti klaidas.

– Po pergalės prie jūsų pribėgo ir klubo vadovybė? Kokių sveikinimų sulaukėte?

– Neatsimenu. Aišku, kad sveikino, bet džiaugsmas, atmosfera paėmė viršų. Nieko neatsimenu, bet dėl tokių momentų mes ir žaidžiame krepšinį.

– Kodėl, jūsų nuomone, „Rytas“ šiandien buvo priblėsęs?

– Prieš šias rungtynes visi šnekėjo, kad paskutinėje dvikovoje jie žaidė labai gerai, nušlavė Pasvalį. Čia jie atvyko pasitikėdami savo jėgomis, tačiau matėsi, kad jiems labai trūksta vieno žmogaus. Kurio – visi žinote. Bet mes neturėjome Vytauto Šulskio. Lygu lygu.

– Ar Šulskis dar gali grįžti šį sezoną?

– Manau, kad tai įvyks kovo mėnesį.

– Faktiškai kontroliavote rungtynes. Kas tą leido padaryti?

– Gale, kaip matėte, daug lėmė individualūs veiksmai. Daug ką tarėmės rungtynių pabaigoje, bet daug ko nepadarėme. Žaidėjai man pradėjo sakyti, kad geriau žaidžiam paprastai. Manau, kad jų galvos irgi neveikė deriniams. „Rytas“ irgi panašiai žaidė – skubėjo, atsilošinėjo. Gerai, kad laimėjome.

– Pernai laimėjote NKL, LKL esate tarp keturių geriausių, dabar patekote ir į KMT finalą. Kokį potencialą turi Jonavos miestas ir komanda?

– Potencialas, kaip žinote, labai priklauso nuo pinigų. Bet jį rodome jau dvejus metus. Dar kartą įrodėme, kad galime žaisti su visais. Kai prisijungs Šulskis, bus dar geriau. Individualiai tikrai turime gerų žaidėjų. Edvinas visą savaitę nežaidė, abejojau, ar jį išvis reikėjo leisti rungtynių pradžioje. Bet visi vyrai tikrai labai gerai sužaidė.

– Ar jaučiate spaudimą, kad ir finalas būtų vertas finalo vardo?

– Labai gerai atsimenu, kai žaidėme finalą Panevėžyje prieš „Rytą“. Iš vakaro atsisėdome su treneriukais, pasėdėjom. Ryte nedarėme jokio skautingo, nes po rungtynių žaidėjai buvo taip apimti emocijų, kad tą daryti nebuvo prasmės. Tąkart pasielgėme neatsakingai, nes tenkinomės vien patekę į finalą. Tačiau laimėjome. Nežinau, ar tada reikia kažką keisti (nusišypsojo).

– Užsiminėte apie 2014 metų pergalę LKF taurėje. Kiek panašumų yra tarp Prienų ir Jonavos komandų, išskyrus tą patį trenerį?

– Panašumų labai daug. Visas kelias labai panašus – ir žaidimas, ir žaidėjų rinkimas, ir atmosfera rūbinėje. Jeigu panašu, reikia rytoj ir laimėti.

– Treneri, šį sezoną Rytą nugalėjote antrą kartą. Ar dar beverta pergales vadinti sensacijomis?

–Treneriai turi žaidėjus ir pagal tai dėlioja visą žaidimo planą. Nereikėtų nuvertinti „Ryto“. Tai yra pajėgi komanda, žaidžianti Čempionų lygoje, rotacijoje turinti gerus žaidėjus. Savo žaidėjų nuvertinti nenoriu, bet „Rytas“ mums meistriškumu tikrai nenusileidžia.

Pasidalinti