Šeškų triumfas: Jonavos ekipa paliko „Rytą“ be KMT finalo

Virginijus Šeškus (LKL nuotr.)

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte ilgai laukti pirmos staigmenos nereikėjo – Jonavos „CBet“ žengė į finalą.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Šiauliuose vykstančiame turnyre 92:86 nugalėjo Vilniaus „Rytą“.

„CBet“ pirmą kartą dalyvauja KMT finalo ketverte. 2020-21 m. ekipa laimėjo Nacionalinę krepšinio lygą, o jau kitais metais užbaigė „Betsafe-LKL“ reguliarųjį sezoną ketvirtoje vietoje.

Jonavos klubas finale sutiks Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ poros laimėtojus. Kova dėl titulo – sekmadienį nuo 19.15 val.

Jonavos ekipa šiame mače vertėsi trumpa rotacija. Į aikštę žengė 9 žaidėjai, tačiau du iš jų – Artūras Valeika ir Lukas Kreišmontas – rungtyniavo tik epizodiškai.

„Rytas“ trečią kartą iš eilės liko be KMT finalo. 2021 m. komanda apskritai krito ketvirtfinalyje, o pernai pusfinalyje nusileido „Lietkabeliui“.

V. Šeškus sieks pakartoti neįtikėtiną istoriją, kurią sukūrė 2014 m. LKF taurėje. Tada jo vadovaujami „Prienai“ sugebėjo pusfinalyje patiesti „Žalgirį“, o finale – „Rytą“.

Be to, tai yra pirmas kartas istorijoje, kai kažkam pavyko prasprūti pro finalo trijulę. Iki šiol finale žaidė tik trys komandos: „Žalgiris“, „Rytas“ ir „Lietkabelis“.

Garsiai palaikoma Jonavos ekipa puikiai pradėjo rungtynes. Glynnas Watsonas mačą pradėjo septyniais taškais, o gynyba išgaudė „Ryto“ gynėjus. Vilniečiai pirmąsias 10 minučių pataikė 1 tritaškį iš 9 bei atsiliko dviženkliu skirtumu (15:25).

„Ryto“ situacija nesitaisė dar bent 5 minutes, kol Giedrius Žibėnas išsitraukė šį sezoną retai veikiantį kozirį – Luką Ulecką. Nuo suolo pakilęs vilniečių puolėjas smeigė 3 tritaškius iš 3 bandymų, aštuonis taškus surinko Marcusas Fosteris. Tai leido „Rytui“ antrąjį ketvirtį laimėti 30:15 bei išsiveržti į priekį (45:40).

Po pertraukos vilniečiai ilgai iniciatyvos neišlaikė. Jonavos ekipa greitai ištirpdė deficitą, o Martins Laksa toliau buvo nesulaikomas prie trijų taškų linijos (4/5 met.). Šįkart jau „CBet“ laimėjo kėlinį dviženkliu pranašumu bei lemiamą ketvirtį pasitiko būdama priekyje (68:63).

Nors „Rytas“ spurtu 7:0 nubraukė jonaviečių pranašumą, tačiau lemiamomis akimirkomis Žibėno auklėtiniai sutriko. Itin skaudžiai kirto Edvinas Šeškus, kuris pataikė tritaškį, o vėliau ir dvitaškį su pražanga. Pranašumą iki 9 taškų (86:77) užsiauginęs „CBet“ nebesulūžo ir sugebėjo nužingsniuoti į pergalę.

Didžiausiu „Ryto“ budeliu buvo jonaviečių trenerio sūnus Edvinas Šeškus. Jis per 33 minutes sumetė 24 taškus (6/8 dvit., 2/5 trit., 6/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Vilniaus ekipai Martynas Echodas per 26 minutes surinko 17 taškų (4/7 dvit., 9/11 baudų), 3 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų.

Sostinės ekipai šiame mače nepadėjo Jarvisas Williamsas, kuris buvo suspenduotas rungtynių išvakarėse.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20, Martynas Echodas 17, Gytis Radzevičius 12, Margiris Normantas 11.
„CBet“: Edvinas Šeškus 24, Glynnas Watsonas 19, Martins Laksa 18, Jeffas Garrettas 11, Goranas Huskičius 10.