Seime – rezoliucija, raginanti vyti rusus iš olimpinių žaidynių

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen (Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.)

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyva parengtas ir užregistruotas rezoliucijos „Dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose uždraudimo“ projektas, kurį pasirašė 56 parlamento nariai.

„Šia rezoliucija išreiškiamas solidarumas ir visapusė parama Ukrainai, tarp kurios gynėjų nuo pat karo pradžios yra daugybė profesionalių sportininkų. Jiems vietoj sporto arenų tenka kautis už šalies laisvę ir net savo gyvybę neišprovokuotame Rusijos kare prieš Ukrainą. Kartu kviečiami visų pasaulio šalių parlamentai aiškiai ir ryžtingai išreikšti savo poziciją ir laikytis Tarptautinio olimpinio komiteto rekomendacijos nekviesti ir neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir pareigūnams dalyvauti olimpinėse žaidynėse, kitose tarptautinėse varžybose, taip pat ir po neutralia vėliava“, – sako Čmilytė-Nielsen.

Rezoliucijoje rašoma, kad „Rusijos ar Baltarusijos sportininkų pergalės, net pasiektos su neutralia vėliava, bus naudojamos jų valstybėms vadovaujančių nusikalstamų režimų karo ir neapykantos propagandai ir kaip „įrodymas“, jog jokios realios sankcijos nėra taikomos, kad tarptautinė situacija neva normalizuojasi“.

Be to, leidimas Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ar kitose tarptautinėse varžybose po neutralia vėliava nei moraliai, nei teisiškai nepriimtinas, „kadangi tai suteiktų karo nusikaltimus Ukrainoje vykdančios šalies atstovams esminį ir nesportinį pranašumą“, nes tuo metu „Ukrainos sportininkai priversti ginti tėvynę mūšio lauke, neturi galimybės tinkamai pasiruošti ar atstovauti savo šaliai varžybose ar net žūsta gindami savo laisvę, o daugybė Ukrainos sporto bazių sugriautos Rusijos pajėgų“.

Tokios sporto politikos rezoliucija ragina laikytis tol, kol „Rusija nutrauks savo karinę agresiją prieš Ukrainą, išves savo pajėgas iš tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų ribų, užtikrins atskaitomybę už padarytus agresijos ir karo nusikaltimus, pilnai atlygins visą Ukrainai padarytą žalą, o bendradarbiavimas su Rusija ir Baltarusija pagal taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką vėl taps įmanomas“.

Šaltinis: lrs.lt

Pasidalinti