Kauno „Žalgirį“ iš pralaimėjimų serijos pakelti norintis Kazys Maksvytis pasitinka uraganinį Vitorijos „Baskonia“ puolimą.
Penktadienį kauniečiai namuose susitiks su Ispanijos ekipa, kuriai atstovauja ir Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis.
„Atvažiuoja stiprus varžovas, užimantis pirmą vietą Eurolygoje pagal puolimą, antroje vietoje pagal išmetamų tritaškių skaičių, antroje vietoje pagal dvitaškių procentą, – kalbėjo Maksvytis. – Pirmose rungtynėse praleidome 93 taškus, kiek pamenu tai yra daugiausiai, kiek praleidome per šį sezoną.
Komanda, kurioje labiau dominuoja greitas puolimas, tritaškiai, daug užtvarų be kamuolio, greitai juda kamuolys. Savo puolimu dažniausiai pasiekia pergales. Stiprus, neparankus varžovas, esame labiau gynybinė komanda ir bus puolimo-gynybos akistata. Pažiūrėsime, kam pasiseks, tikiuosi, kad išeisime su pergale mes.“
– Po mačo Alytuje sakėte, kad keturių dienų turėtų užtekti atsistatymui. Jaučiate sugrįžtantį šviežumą?
– Taip. Kažkiek ilgiau pabuvome namie, kažkiek turėjome daugiau galimybių pasitreniruoti, susistyguoti savo žaidimą. Kaip visada sakau apie signalus treniruotėse, tai dabar tie signalai lyg tai neblogi. Grįžtame į savo vėžias ir tikiuosi, kad būsime pasiruošę.
– Kokios nuotaikos treniruotėse per pralaimėjimų seriją?
– Krepšinyje stebuklų nebūna. Jei laimi, komandos savivertė ir chemija gerėja. Jei pralaimi, atsiranda abejonės. Stengiamės tai išgyvendinti, sukoncentruoti į paprastus dalykus: sunkų darbą, gerą koncentraciją.
– Ar yra realių sprendimų puolimo bėdoms, kol Tayloras traumuotas?
– Mums dar reikia savaitės išsiversti sunkesne rotacija, ypatingai gynėjų grandyje. Ieškome išeičių, grįžta ir Dovydas Giedraitis su geresne forma ir kažkiek prideda mums opcijų puolime, gynyboje.
Be abejo, kuriame geresnes situacijas, kad geriau įžaistume kamuolį ir pagerintume savo puolimą.
– „Baskonia“ išvykoje paskutinį kartą laimėjo gruodžio viduryje. Kur labiausiai skiriasi jų žaidimas namuose ir išvykoje?
– Tas pats puolimas namie yra žymiai geresnis. Namie jie žaidžia dar greičiau, dar daugiau tritaškių išsimeta. Tuo ir skiriasi, jie yra namų komanda. Tikiuosi, kad ta tendencija pasiteisins ir mes sužaisime žymiai geriau tiek puolime, tiek gynyboje.
– Kaip pasikeitė „Baskonia“ iškritus Pierria Henry?
– Jis labai buvo stiprus faktorius, su jo atėjimu komandos kreivė kilo į viršų. Be jo atsirado naujas žaidėjas – Maxas Heideggeris. Neblogas žaidėjas, turbūt ateities Eurolygos žaidėjas, rezultatyvus, turėjo 18 taškų vidurkį Izraelio lygoje. Atėjo kitas žaidėjas, jis yra labiau puolimo, o Henry buvo labiau gynybos. Nemanau, kad jie labai pralošė. Galbūt jiems irgi trūksta laiko labiau įvesti naują žaidėją, bet atėjo neblogas žaidėjas.
– Kokį įspūdį jums palieka Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio žaidimas?
– Palieka gerą. Roką visi žinome iš seniau, toliau stabiliai žaidžia. Jis yra instinktų žaidėjas: kerta po krepšiu, net atkovotų kamuolių rekordą pagerino, meta savo tritaškius.
Turbūt daugiau šį sezoną Tadas dėjęs kelis žingsnius į priekį ir demonstruoja gerą žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje. Manau, kad vienas iš jo geriausių, jei ne geriausias, sezonas Eurolygoje. Jie abu yra svarbūs komandos žaidėjai ir prieš lietuvius, turbūt, norės parodyti savo geriausią pusę.
– Joanas Pennaroya, kaip ir jūs, yra pradedantis Eurolygos treneris. Ar labai skiriasi jo žaidimo modelis nuo labiau patyrusių kolegų?
– Žiūrint iš pirmo žvilgsnio, sakyčiau, kad tai yra tipinis ispanų treneris. Labai greitas tempas, labai daug situacijų, jų opcijų. Komanda žaidžia greitai, įdomiai, puolime naudoja skirtingus derinius, skirtingas opcijas, daug užtvarų be kamuolio, labai greitas kamuolio judėjimas. Kartais tiesiog televizijos kameros nespėja užfiksuoti kaip jie po gynybos jau pelno taškus iš po krepšio. Manau, kad geras specialistas ir ne be reikalo jis yra Eurolygoje.
– Markusas Howardas pastaruoju metu išmeta po 10 tritaškių, bet pataiko po kelis. Tai – labiau duobelė ar grįžimas į realybę?
– Jeigu atvirai, niekas nesitikėjo, jog jis jau pirmajame sezone taip dominuos Eurolygoje kai kuriose rungtynėse. Kažkiek lygina jį su Larkinu, patys matysite, jog yra daug situacijų jam ir jis turi žalią šviesą. Jo metimai neturi distancijos, jis gali tranzicijoje išmesti tritaškį betkada ir juos pataikyti. Jis gyvena savo tritaškių, puolimo, staigumo dėka. Kažkiek įdomi tendencija, kad jo skaičiai skiriasi namuose ir išvykoje. Tikimės, kad išlaikys tą pačią tendenciją.
– Kiek laiko šalia komandos praleidžia Mantas Kalnietis?
– Buvo atėjęs pasitreniruoti, buvo atėjęs į rungtynes. Kiek žinau jau ir biure lankosi, daro savo darbus, tačiau užsuka ir pas mus.